Utrogestan preventivně. Máte zkušenost?

14. led 2020

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jak je to s nasazením utrogestanu, pokud je těhotenství zatím v pořádku, ale předešlá dvě nebyla.
Mám tři děti, všechna těhotenství byla bezproblémová (žádné špinění)
V čtvrtém těhotenství jsem prožila na začátku velký stres a můj gynekolog mi nasadil pro jistotu utrogestan (před termínem ms a //na testu jsem pár dní slabě krvácela)
Utrogestanu jsem užívala asi tak od 5tyde tehu, a už v té době nešpinila.
Ale za další tyden i přes léky, jsem začala špinit a trvalo to stále až do další kontroly kdy se ukázalo že je to anembryomola.
Plod se přestal někdy už v začátku vyvíjet.
Po potratu a následném šestinedělí jsem otěhotněla opět.
Zase před ms sem tam krvácení a dva dny před ms //.po konzultaci s Dr jsem nasadila utrogestan a pomalu krvácení přešlo na špinění a pak ustalo.
Ještě občas jsem potom sem tam zaspinila.
A brala utros celý první trimestr.
Nyní jsem těhotná.
Zatím potvrzeno jen z testů, k Dr jdu pozítří.
Že začátku jsem měla příznaky ale t mě.jaksi opustili a přepadl strach, že to zase nedopadne jako předminulé těhotenství.😞🙁
Myslíte, že dr.nasadi zase utrogestanu?
Jak jste to měli by?pokud jste ho někdy braly a v dalším těhotenství vám ho dr.dal automaticky, preventivně?
Děkuji moc

Zase před ms

autor
14. led 2020

@krupka3 četla jsem...jak jsem psala výše...jednou jsem díky utrogestanu "udržovala"neprosperujici těhotenství...a když bych jej nebrala, tělo by si asi poradilo samo...
Ale posléze při dalším těhotenství, jsem utrogestan brala, spolu s ascorutinem, na doporučení nejen mého gynekologa, ale poté i samotného primáře na pohotovosti pro silné špinění...
A dopadlo to dobře, miminko jsem v pořádku zdravé a živé donosila..
Mě tehdy na můj dotaz při dalším těhotenství, zda mám zase udržovat těhotenství utrogestanem, kdyby bylo zase neprosperujici... načež mi odpověděl...že pokud to má pomoci, pomůže. A pokud miminko nebude v pořádku, tak mu žádný utrogestan nepomůže a potratim stejně.

krupka3
14. led 2020

Podle toho clanku spis hadam, ze pokud se ma miminko udrzet, udrzi se, a pokud ne, tak ne. Nehlede na utrogestan. Ale rozhodnuti bude vzdy na tobe, do toho ti nikdo mluvit nemuze.

autor
14. led 2020

@krupka3 jasný
Já vím. Příroda je prostě mocná..
Jen někdy třeba pomůže, že se jí pomůže ☺️
Budu to pozítří konzultovat s mým gynekologem.
Jdu tam vlastně poprvé na potvrzení. Měla.byvh být cca 5+5tt. Tak uvidíme..snad bude všechno v pořádku.
Co se má stát, stane se. A ani hormony tomu zkrátka nezabrání..

handulkak
14. led 2020

Já jsem třeba přesvědčena, ze mě pomohl. Jak na začátku těhotenství, tak na konci. A i teď na začátku u druhého. 🙂

autor
14. led 2020

@handulkak ja myslím, že mě v posledním těhotenství taky pomohl☺️že bez něj bych o malou asi přišla ☹️

nik1
14. led 2020

Já ho i přes prodělaný potrat u dalšího těhu odmítla. A dopadlo to dobře, právě kojím 2 m slečnu.

legelata
15. led 2020

Dvakrat jsem brala a potratila, ted jsem ho odmitla a jsem 15 tt. Preventivne tomu moc neverim plus teda mne po nem bylo desne blbe a byla jsem unavena.

autor
15. led 2020

@legelata
@nik1 děkuju holky. Já ho při prvních třech těhotenství nebrala a vše ok.
Tak snad to bude dobré i teď, bez něho.

jjasmina
15. led 2020

Já měla SP v dubnu, v červnu zase těhu, tak mi ho dr napsala ikdyž jsem problémy neměla a myslim, že jsem ho brala až do nějakeho 15tt možná.

kaja2016
18. led 2020

Utrogestan jsem brala po prvnim potratu, nasledne dcera. Pak dva potraty ( to me ho nedali) a pak u dalsiho tehu dali a prosperujici tehu. Ja si myslim, ze efekt ma. Nektere zeny obzvlaste starsi si kupuji na netu volne prodejny gel tez s tim progesteronem a pry to pomaha. Ono to uklidnuje a uvolnuje delohu. I me to nasadili pri tvrdnuti bricha preventivne. To ze udrzi nejak dlouho neprosperujici tehu bych se nebala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru