Jak vypočítat ovulaci, když nemám pravidelnou menstruaci?

Zodpovězené
7. srp 2019

Dobrý den,

mám dotaz. 9.2.2019 jsem měla naposledy menstruaci a jen dva dny. 29.5 jsem měla krev, když jsem se utřela po malé na záchodě. Od té doby nic. Můj dotaz je ten, zda vůbec lze vypočítat ovulaci, když nemám pravidelnou MS. To asi těžko, že?

Předem děkuji za odpověď!

Dobrý den,

ano, těžko. Na druhou stranu Vás mohu potěšit, že otěhotnět lze celkem v pohodě i bez znalosti ovulace (tak, jako naši předkové) a Vaše tělo to tak trochu pozná samo.

Nabízí se spíš otázka PROČ máte takto nepravidelnou menstruaci. Jelikož se (jak jsem vyrozuměl) snažíte o početí potomka, měla byste již teď užívat foláty (prevence vrozených vad) - proto Vám může ke zlepšení stavu přispět inositol. Proto můžete zkusit produkt Fertirpona, který obsahuje obojí.

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň