Spermiogram. Co dělat, když nebude mít partner žádné schopné spermie?

Zodpovězené
25. črc 2019

Dobrý den,
k vašemu dotazu na spermiogram - co když nebude mít žádné schopné spermie? Tak co potom? A to už není hrazeno pojišťovnou?

Na to bychom neměli... Jaké máme možnosti?

Děkuji!

Dobrý den,

pokud Váš partner nebude mít schopné spermie, byl by tzv. neplodný, tedy neschopný mít děti. Nejsem si jistý, jestli některá pojišťovna hradí spermiogram - nejlépe na pojišťovnu zajděte a zeptejte se na možnosti.

Řešením je pochopitelně "dodání" zdravých spermií od někoho jiného. Buď si vyberete sama otce svého dítěte a domluvíte se s ním (buď na otěhotnění "postaru" nebo na dárcovství spermatu, které Vám za úplatu inseminují v IVF) anebo zažádáte o sperma "náhodného dárce" ze spermabanky.

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň