Velmi silná menstruace po porodu. Je šance, že budu mít opět normální, slabou menstruaci?

Zodpovězené
4. bře 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je normální silná menstruace po porodu? Je mi 40 let a mám 9ti měsíční dvojčata. Po CS jsem dva měsíce špinila a od té doby mám MS sice pravidelnou, ale velmi silnou. Bolesti při ní neobvyklé nemám. Překvapuje mě to, celý život jsem měla opačný problém, čili velmi slabou menstruaci a prý to bylo tím, že se mi tvoří nízká sliznice. Bylo tedy pro mě těžké otěhotnět. Po pití Kontryhele jsem otěhotněla přirozeně. Myslíte, že se mohu opět “těšit” na slabou MS?

Dobrý den,

možné je obojí (že se to uklidní i že se to neuklidní). Kdybyste s tím měla dlouhodobější starosti a už Vás to štvalo, vždycky se dá nasadit nějaká vhodná antikoncepce.

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň