Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Existuje šátek na celé nosící období? Šátek vhodný od narození do 2 let?

Zodpovězené
22. led 2019

Hezký den ženy,

existuje prosím šátek, který lze použít od úplného narození až do např. 2 let?
Pokud ne, jaký je nejvhodnější šátek pro novorozence 0-6 měs?

Děkuji

Dobrý den,

pokud vybíráme šátek univerzálního typu, tak bych volila šátek s gramáží kolem 280 g/m. Tedy takový šátek, který bude svojí tloušťkou příjemný jak pro vázání velmi malého miminka (kde je příliš tlustý a hutný šátek spíše na škodu a vázání bývá pro začátečníka obtížnější), tak i pro těžší batole. U těžších dětí je pak potřeba počítat s tím, že je nutno tyto univerzální šátky pečlivěji skládat na ramenou, aby látka neřezala.

Výborná je pro tyto účely triweave vazba, která šátek nadýchá, přidá na objemu, ale ne na hutnosti. 🙂 Šátek je pak příjemně prodyšný a velmi dobře nosný.

Šátky na celé nosící období naleznete například zde:
https://www.isatky.cz/satek-na-cele-nosici-obdobi/

Pokud bychom vybírali šátek pro novorozence, tedy pro období 0-6 měsíců, tak bych sáhla spíše po šátku nižší gramáže jako například zde: https://www.moisha.cz/satky-classic/

Z materiálů bych vybírala buď čistou bavlnu nebo bavlnu v kombinaci např. s Tencelem, Repreve, hedvábím, viskozou. U novorozence bych byla asi opatrnější s volbou vlny, která může kousat.

Případně po kombinaci s bambusem https://www.moisha.cz/satky-limited/satek-na-no...

Pokud váháte jako zvolit délku šátku zkuste se podívat zde: https://www.moisha.cz/vse-o-noseni-v-satku/jak-... nebo napište, rády Vám poradíme.

Isa z Moisha.cz