Jakou zvolit šířku šátku? Má význam šátek s šířkou 60?

Zodpovězené
6. srp 2019

Dobrý den,

vybírám svůj první šátek pro novorozence.

Značku mám na doporučení zkušených nosnic s ohledem na mé preference vybranou. Zajímá mě ale šířka. Má nějak zásadní význam kupovat šátek s šířkou 60 pro novorozence oproti klasické šíři 70? Je v tom tak zásadní rozdíl, nebo to naopak zkracuje dobu využitelnosti šátku?

Děkuji za info!

Dobrý den,

na novorozence je pro začínajícího "nosiče" velmi dobrým pomocníkem elastický šátek, který právě mívá šířku látky 55 - 60 cm. S elastickou látkou se lépe pracuje, snadněji obepne miminko a odpustí nedokonalosti úvazu. Také menší šířka je příjemnější, protože u malého miminka nemáte takové "přebytky" látky, jako u klasické šířky.

Nicméně, miminko roste poměrně rychle a pak Vám šířka šátku 60 cm nebude dostačovat, a dříve nebo později pocítíte nedostatek látky na založení pod zadečkem dítěte.

Proto, pokud se chcete vyhnout tomu, za krátkou chvíli kupovat další šátek, tak bych rozhodně sáhla rovnou po šířce kolem 70 cm - většina šátků se pohybuje v šíři 68 - 74 cm (podle vazby a srážlivosti materiálu).

U novorozence budete mít sice trochu více látky, ale můžete ji využít například k vytvoření "límce" u hlavičky pro lepší podporu. Límec se dělá tak, že si povytáhnete přebývající látku šátku k hlavičce miminka (samozřejmě po dostatečném založení šátku pod zadečkem) a do tohoto přebytku zarolujete složenou např. čtvercovou plenku, tím uděláte kolem hlavičky dítěte takový měkký límec.

Přeji šťastnou ruku při výběru šátku 🙂

Hezký den

Isabela z moisha.cz