Mám roční dcerku, nosíme ji v Manduce. Je pro větší dítě lepší Kibi nebo Manduca?

Zodpovězené
14. bře 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na rozdíly těchto nosítek Kibi a Manduca. Vim, že oba jsou ergonomická a váhově do 20kil. Ale už mám větší dítě - dcerka má přes rok a máme právě Manducu, ale právě zvažuji, že lepší pro větěí dítě je možná Kib? Chtěla bych znát Váš názor, ale taky poradit.

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

základní rada je - nikdy se neřiďte udávanou váhovou nosností u nosítek. Jedná se pouze o udávanou hmotnost, kterou nosítko snese, aby se něco neutrhlo nebo nepraskly spony.

Vždy je klíčové jak vysoká a široká je zádová opěrka. Manduca pro roční dítě bývá už malá. Látka už nepodpoří správně nožičky a zadeček. Nedosahuje od kolínka ke kolínku.

V tomto případě, vám doporučím KiBi, které opravdu vydrží do 3 let a dá se hezky nastavit podle velikosti dítěte. Nastavení je trošku složitější, ale určitě zvládnete.

Podívejte se i na nosítko Fidella Fusion 2.0. - které je také nastavitelné a vydrží do 3 let. Je šité z látky určené pro šátky na nošení dětí a je velmi pohodlné, má jednoduché nastavení.
https://www.isatky.cz/fidella-fusion-2/

Dalším skvělým nosítke je Lenka 4ever ideální do 3 let - tady doporučuji verzi bez možnosti křížení. Lépe se dotahuje. Také má jednoduché nastavení velikosti zádové opěrky a navíc mají krásné barvy 🙂
https://www.isatky.cz/lenka-4ever/

Přeji hezký den,
Monika z iŠátky.cz