Manduca XT anebo jiné vhodné nosítko od narození do 3-4 let dítěte?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych pořídit nosítko vhodné od narození až do 3-4 let. Líbila se mi Manduca XT, protože zde píšou, že je vhodná od novorozence až do předškolního věku a má nastavitelnou šířku, což je asi výhoda, když nosí více lidí.

Jaký máte na toto nosítko názor? Můžete mi případně doporučit jiné, vhodné hned od narození? Šátek ale nechci.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

Bohužel toto nosítko až tak úplně neodpovídá popisu, který je na internetu výrobcem poskytován a rozhodně bych toto nosítko nepoužívala jko jediné pro celé nosící období.
u Manducy se k popisu výrobce nepřikláním, pohodlnost s rozšiřovači je opravdu malá a novorozeneckou vložku nedoporučuji vůbec. Děti tam nejsou správně a pohodlně usazeny, tak jak zásady zdravého nošení doporučují.

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.

Pro nejmenší miminka od narození je samozřejmě nejvhodnější šátek, ale pokud tedy z jakéhokoliv důvodu chcete raději volit nosítko, jsou pak výborná nosítka zavazovací anebo tedy přezková.

Pro vaše konkrétní potřeby tedy cca tříměsíční dítko a možnost nošení jak pro vás tak pro tatínka je několik typů a značek. Z mých zkušeností je velice variabilní a pohodlné nosítko Fidella Fusion https://www.isatky.cz/fidella-fusion/ nebo nosítka šitá fa Monilu ve verzi Start ( od novorozence) nebo Uni např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-lennyup-b... a z nešátkových nosítek např. TULA Free to grow.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz