Nošení v těhotenství. Může to nějak ohrozit dítě v břiše?

Zodpovězené
26. kvě 2021

Dobrý den,

je vhodné nosit v těhotenství?

Jsem v 17.TT, syn má 3,5 let, 18 kilo, ale také PAS a některé vzteky, hlavně při čekání nebo když musíme někam, kde se mu to nelíbí, se prakticky rovnají malému zápasu ve vrestlingu. Většinu doby do teď jsme řešili problémy nošením - 10 minut a veškerý problém vyřešen. Mám velmi pohodlné Mei Tai, které vážu úplně pod prsama, na žebrech, syn si pak pohodlně zapluje a sedí skoro až na mém zadku. Vážu v kleku a zvedám se pak přes nohy, syna do nosítka "hážu přes rameno". Není to úplně pohodlné, jak to mám přes žebra, hůř (zvláště s rouškou) se v tom dýchá, ale v tuhle chvíli to je řešení... I tak užívám v krajní nouzi.

Může to nějak ohrozit dítě v břiše?

Děkuji za Váš čas.

Dobrý večer,

toto je vždy důležité řešit velmi opatrně a individuálně a my nejsme odborníci přes zdravotní rizika.
Pokud vážete mimo bříško, tak to dočasné řešení je, ale upřímně,18 kg je na nošení ve Vašem stavu už asi opravdu hodně.
Určitě bych byla velmi opatrná a nosila dle toho, jak se budete v aktuální chvíli citit.

Krásný den a užívejte těšení se na miminko. 🙂

Isa