Nošení staršího dítěte v těhotenství

puresin
25. kvě 2016

Jak to mate vy maminky, ktere musite pri tehotenstvi 'obsluhovat' jeste i dalsi ditko? Synkovi jsou dva roky, vazi cca 12kg a je zrovna v tom prima obdobi, kdy ho jinak nez prehozeneho pres rameno nikam nedostanu. Manzel me porad okrikuje, at ho netaham, ale kdyz jsme s malym pres den doma sami, fakt to jinak nejde. Telo je na to ale zvykle, tak jsem si s tim nedelala hlavu, ale uz se mi podivovalo tolik lidi, ze se nebojim ho nosit, ze jsem se zacala trochu bat. 🙂

konidana
25. kvě 2016

@puresin pokud ti to nedělá problémy, tak se nemáš čeho bát 🙂 Já jsem tedy asi ve 3. m přestala dcerku (1,5r) nosit, ale spíš z principu - aby chodila sama. Poponášení doma nepočítám:D Po porodu jsem ji zase nosila (v šátku, mimino v kočáru:D)

terunka88
25. kvě 2016

Syn má něco přes 11 kg, nosím ho dost často, od začátku těhotenství, a úplně v pohodě. I když teď ke konci už toho mám občas plný zuby, tělo si řekne kdy má dost. Jak píšeš - je zvyklé. Něco jiného by asi bylo, kdybys do začátku těhotenství žádnou zátěž nenosila a pak najednou začala. Pokud se cítíš dobře, tak si z toho vrásky nedělej 😉

zusik11
25. kvě 2016

Já se na to ptala doktora, protože jsem neustále slyšela: netahej ji, nezvedej ji apod. No a on říkal, že pokud jí netahám hodinu v kuse tak je to bez problémů 🙂

mandala
25. kvě 2016

No tak ono se to s malým dítětem ani moc jinak nedá, taky jsem musela tahat a to jsem měla menší zdravotní problémy, kdy mi doktor řekl nic netahat a nezvedat. 😉

pety91
25. kvě 2016

To už jsem fakt vůbec neměla čas řešit, samo že jsem nosila 🙂 🙂 🙂

valmat
25. kvě 2016

Nosim, co jiného zbývá.
Nosim i delší nejen casove úseky - na zádech v nosítku či šátku (cca 13 kg)
Ale každý by měl dělat jen to, na co se cítí

verusky
25. kvě 2016

@puresin no byla bych opatrna... ja mam deti 16 mesicu od sebe, dcerka bude mit dva roky v lete a popravde, ted v tom prima obdobi, jak pises, je silena. nosim nekdy i mimino i ji a sotva to utahnu. takze něco jiného je nosit spolupracujici dite, něco jiného vzdorujici... všechny jsme v tehotenstvi mimina tahaly, ale při vzodu radsi polozit na zem a nechat vyrvat... bud opatrna...

novynka
25. kvě 2016

@puresin já ho taky tahala, problémy mi to nedělalo, vždycky jsem ho posadila na bříško a podložila rukama, abych ho trochu odlehčila... akorát když jsem byla po odběru plodovky, tak jsem se bála zabrat, ale synek si brzo poradil sám, všude si přitlačil židli :D jo a po císaři, jak mě to přestalo bolet, už jsem ho zase zvedala... taky se všichni divili, ale já se cítila v pohodě 🙂

andelka
25. kvě 2016

Nosila jsem taky,zvedala,nosila v manduce,otehotnela jsem ve 14 měsících staršího,to ještě ani nechodil.

lucka662006
25. kvě 2016

První těhotenství - sedavá práce v kanceláři - porod skončil sekcí, druhé těhotenství - otěhotněla jsem na roce malé, nechodila, stále se chtěla nosit, zvedat atd., domácí práce, lítání kolem dcerky - porod byl úplně v pohodě, takže jsem po předchozím císaři porodila naprosto v pohodě. Dnes si myslím, tě to bylo tím, že jsem byla v těhotenství v pohybu (včetně zvedání malé). Při rizikovém bych se snažila zvedání staršího minimalizovat, ale znáte to...

verka4d
25. kvě 2016

Já myslím,že to není problém. Pokud nemáte rizikové těhotenství nebo nějaké zdravotní problémy,tak si nelámejte hlavu. Samozřejmě s rozumem,ale když malého doma ponosíte nebo zvednete,nic se neděje 🙂 Máme čtyři a s každým těhotenstvím jsem se musela starat o více dětí,oni prostě potřebovali svoje a já jsem vlastně ani neměla moc čas si to těhotenství užít nebo o něm přemýšlet. Manžel od rána do večera v práci,takže nákupy,tahání tašek a minerálek bylo všechno na mě. Jednou v zimě,byla jsem ve třetím měsíci,si tehdy čtyřletý syn zlomil bérec,takže nechodící sádra od konečků prstů až pod zadek. Takže jsem ho nosila všude a to už něco vážil + ta sádra. Nevím,jestli to bylo díky tomu pohybu,frmolu,ale ty porody pak byly rychlé a bezproblémové 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru