Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nosítka Babylonia Flexia pro 3 měsíční miminko. Máte s nimi zkušenosti?

Zodpovězené
12. únor 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda máte zkušenosti s výše uvedenou značkou nosítek Babylonia Flexia? Na internetu jsem bohužel moc recenzí nenašla. Popřípadě jaké nosítko mi doporučíte pro tří měsíční miminko? Šátek totiž nechceme.

Děkuji

Dobrý den,

značka Babylonia Flexia se tváří jako již dlouhou dobu známé a ve své době průkopnické ergonomické nosítko Manduca. Bohužel toto nosítko až tak úplně neodpovídá popisu, který je na internetu výrobcem poskytován a rozhodně bych pro tak malé dítko volila vhodnější nosítka.

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.

Pro nejmenší miminka od narození je samozřejmě nejvhodnější šátek, ale pokud tedy z jakéhokoliv důvodu chcete raději volit nosítko, jsou pak výborná nosítka zavazovací anebo tedy přezková.

Pro vaše konkrétní potřeby tedy cca tříměsíční dítko a možnost nošení jak pro vás tak pro tatínka je několik typů a značek. Z mých zkušeností je velice variabilní a pohodlné nosítko Fidella Fusion https://www.isatky.cz/fidella-fusion/ nebo nosítka šitá fa Monilu ve verzi Start nebo Uni např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-lennyup-b... a z nešátkových nosítek např. TULA Free to grow.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie