Péče o novější šátek. Jak se o něj starat, aby byl pro dítě přpravený co nejlépe?

Zodpovězené
16. dub 2019

Dobrý den,

prosím o radu jak zanosit a pečovat o šátek? Co se týká šátkování, jsem začátečník.

Šátek jsem si koupila z druhé ruky, paní mi psala, že je jednou vypraný, navázany cca 10x (mimi se nošení nelíbilo). Z toho usuzuji, že úplně tak zanošený asi nebude, nicméně to ani nedokážu poznat. Je příjemný, měkký, to ano, ale ráda bych, abych ho pro mimi měla připravený co nejlépe.
Jak toho můžu docílit? 🙂 Mám jej znovu vyprat? Nemyslím jen pro pocit čistoty, ale i účelně, že mu to snad prospěje?

Děkuji za rady a přeji hezký den.

Dobrý den,

nepíšete z jakého materiálu šátek je, ale předpokládám, že na novorozence bude 100 % bavlna?
Šátek před prvním použitím pro své miminko určitě vyperte a to ideálně v šetrném prostředku na jemné tkaniny, bez přidaných rozjasňovačů. Ideální je například prací gel na jemné prádlo z DM (světle modrý). Teplotu dle instrukcí výrobce na etiketě.

Pokud se Vám už nyní zdá měkký, tak nijak zvláštní péče k zanošení nebude třeba, šátek přirozeně změkne vašim běžným používáním.

Pokud by se Vám přeci jen šátek zdál tužší, můžete použít ke změkčení šátku tzv. vánočkování.
Podrobný návod zde:

Příjemný den

Isabela z Moisha