Tula FTG nebo Ergobaby Adapt. Které nosítko je lepší? A co srovnání se značkou Rischino?

Zodpovězené
2. čer 2021

Dobrý den,

čekám své první miminko a ráda bych si pořídila nosítko. Nosit chci cca od skončení šestinedělí a jen příležitostně (výlet, když bude miminko neklidné, apod.). Mohla bych poprosit o radu, jestli je lepší nosítko Tula FTG nebo Ergobaby Adapt?

Případně, lze vítěze tohoto srovnání srovnat ještě se značkou Rischino?

Předem mockrát děkuji.

Dobrý den.

kvalitních nosítek pro nošení miminek již od narození je dnes na trhu celá řada a určitě jsou kvalitní pomůckou pro maminku i dítko z mnoha důvodů - kojení a podpora laktace, kontakt, prdíky, tepelný komfort apod., takže jistě Vám vhodné nosítko pomůže.

Na váš dotaz o radu, jestli je lepší nosítko Tula FTG nebo Ergobaby Adapt musím odpovědět, že se nepřikláním ani k jedné z těchto značek. Jsou to látková nosítka, která mají velmi tvrdý bederní pás i ramenní popruhy a tak často nosiče řežou. Co se týká zádové opěrky a správné polohy dítka v ní, ne vždy lze dítko dobře vložit (s ohledem na postavu rodiče). Také doba použitelnosti dle váhy i velikosti dítka se dost zkracuje proti jiným nosítkům a především neodpovídá uvedenému popisu od výrobce.

Když srovnám s Rischinem, je Rischino určitě lepší volba (šátková nosítka jsou vždy lépe poddajná a pohodlnější pro dítka), ale je jich na trhu taky celá řada a je třeba zvolit správný typ a naučit se do něj správně dítko vkládat.

Z vhodných značek nosítek vhodných od narození mohu doporučit nosítko Storchenwiege, Fidella, Martys Bebe, MonilLu Uni Start, Lenny Lamb, BeLenka a především Moisha Hugo, případně také Moisha Grow.
https://www.isatky.cz/od-narozeni/
https://www.isatky.cz/moisha-hugo/

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!

Silvie

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz