Bolest břicha na začátku těhotenství. Mohu užívat magnesium v prvním trimestru těhotenství?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

jsem na naprostém začátku těhotenství po KET. Jednou už jsem v 5+2tt potratila. Teď je to druhé těhotenství, nejspíš 3. týden, zatím se mi to nechce počítat, protože se bojím co bude. Každopádně mě stejně jako minule, poměrně dost bolí břicho. Jakmile vstanu, nebo chvíli stojím. Taková ta menstruační bolest. Je to spíš jako "kontrakce" prostě zabolí, a za 10 vteřin povolí. Někdy to musím trochu rozdýchat, protože to zabolí hodně (tak 2x denně). Minule jsem to neřešila, tentokrát je ta bolest menší než poprvé, ale pořád je. Mohu si naordinovat magnesium? Koupila jsem si ho a opravdu mi to hodně od těch bolestí pomáhá. Ale nemám se teď koho zeptat, k doktorce jdu až za několik dní a pak na ultrazvuk až zase za asi 14 dní a dřív mě vzít nechtějí. Na internetu jsem přečetla samé protichůdné názory. Někde píšou, že klidně preventivně furt. Někde, že určitě ne preventivně a jen když jsou problémy.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

doplňování magnézia v obvyklých dávkách (ať už jako doplněk stravy - ideálně citrát - nebo minerálky) je zcela bezpečné a spíše prospěšné. Vůbec se nebojte.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň