Délka poslíčků - nic nepomáhá, kdy přestanou?

jarush18
13. dub 2019

Zdravím holky, prosím vás, je normální, aby poslíčky trvaly poměrně intenzivně už více než 3 hodiny? Mám 9-10 bolestivých stahů do hodiny, ale trvají jen kolem 30-40 vteřin a nejsou úplně pravidelné (někdy 3 minuty od sebe, někdy deset). Z toho usuzuji, že ještě nejde o pravé kontrakce, spíš mě zaráží to, že nechtějí přestat. Sprcha, chůze ani změna polohy nepomáhá... Díky moc za vaše reakce...

rebe
13. dub 2019

Podle popisu to úplně klidně může být už i porod. Zkus vanu - pokud ustanou, byly to poslíčky, pokud je to porod, nejspíš se tím rozjede. Každopádně, jsi v termínu, o nic nejde. Buď klidná, prodýchávej, co nejvíc odpočívej a těš se 🙂

ai30
14. dub 2019

@jarush18 Mne se podobne rozjizdel porod, postupne to trochu polevilo treba na jednu kontrakci za 20min, ale uz to neprestalo uplne. Maly se tehdy narodil za necele dva dny. Moje rada je prodychavat, co nejvic se pri kontrakcich uvolnit a tesit se na prcka ;)

krista25
14. dub 2019

Souhlas s jarus18, mě taky takto začal porod. V pondělí to zaclo a narodil se až ve středu odpoledne. 😁Takže si asi udělej doma co ještě potřebuješ. 😊

miba10
14. dub 2019

Já takhle začala rodit. Žádná pravidelnost v tom nebyla. Držím palce

garfulka78
14. dub 2019

@jarush18 Ja takhle zacla rodit od 20 do 1 nepravidelne kontrakce, kolem druhe jsem byla v porodnici, kde po monitoru doktorka rikala, jeste si vas radeji prohlidnu, ale na dnesek to nevypada a po vysetreni jsem sla rovnou na sal, mala se natodila v 7 rano. Tak hodne stesti a at te prcek moc netrapi.

nesticka
14. dub 2019

Já měla bolestivé, ale hooodne nepravidelne bolesti celé odpoledne. 2 sprchy to zastavily, ta třetí zintenzivnela bolesti, kdy už jsem musela prodychavat, ale pořád nebyly vůbec pravidelne. Kdybych měla čekat na pravidelnost, porodím doma. Do porodnice jsem přijela na 5 prstů otevřená. Držím palce

syrinxka
14. dub 2019

Tý jo, sleduju tuhle diskusi a teď se docela bojím, že sama nepoznám jestli už jet do porodnice, když jste měli bolesti takhle dlouho předem. Čekat tedy na pravidelnost nebo ne? První porod mi vyvolávali, tak to bylo něco úplně jiného. Teď nějak nevím jak dlouho teda zůstávat doma když by byly kontrakce nepravidelný. Je na to nějaká rada? Díky 🙂

nesticka
14. dub 2019

@syrinxka bolelo to. Bolelo to tak, že jsem se musela zastavit a zhluboka prodychat. To mi bylo divný.. Pak samozřejmě hork sprcha.. Po té třetí sprše jsem čekala par bolesti a když před tou poslední bylo jen 14 minut pauza, vzbudila jsem chlapa a volala mamce kvůli hlídání starší dcery. U té mi prostě praskla voda a bylo vyřešeno, ale teď jsem taky nevěděla. Vždy radši jeď. I kdyby stokrát na plany poplach, jeď.

kettkav
14. dub 2019

@syrinxka Tak to máme stejné 🙂 První vyvoláváný a teď čekám co bude..

rebe
14. dub 2019

@syrinxka Dokud jsou kontrakce takhle nepavidelné, tak je času dost a dost. Pokud to nemáš nějak daleko, stačí jet, když máš hodinu pravidelné kontrakce po cca 5 minutách. Nejlíp tu správnou chvíli poznáš tak, že se doma přestaneš cítit bezpečně a víš, že potřebuješ jet.

agneska7
14. dub 2019

Tak já třeba měla poslíčky pravidelné co 3 min každá trvala minutu a měla jsem je třeba celou noc .

miba10
14. dub 2019

@rebe to bych tak úplně netvrdila. Já třeba měla nepravidelné, ale opravdu hodně nepravidelné kontrakce od půlnoci až do nějakých 16 hodin odpoledne kdy jsem se dostala do porodnice. Teprve tak se mi začaly kontrakce zpravidelnovat na 6-5 minut a to jsem byla už otevřená na 7 centimetrů.

garfulka78
14. dub 2019

@rebe s tim nesouhlasim, ani pri porodu jsem nemela kontrakce pravidelne. Mela jsem treba tri po 2 minutach a pak 10 minut nic. Doktorka pri porodu rikala, ze to je naprosto normalni. Za me tedy jet i pri nepravidelnych kontrakcich, ktere trvaji dele nez 4 hod a sprcha ani vana nepomuze.

rebe
14. dub 2019

@garfulka78 Každá jsme jiná, to uznávám, ale po čtyřech hodinách? To mi přijde úplně bláznivé. První doba porodní může trvat několik dní, tak proč hned po čtyřech hodinách spěchat do porodnice? Ty jsi opravdu deset minut neměla kontrakci a pak se dítě najednou narodilo?

garfulka78
14. dub 2019

@rebe ano a to jsem byla prvorodicka. Nepravidelne kontrakce, dle monitoru mne bylo receno, ze budu rodit nejdriv za nekolik dni a pri prohlidce otevrena na 5cm, takze rovnou prijeti na sal. Cca hodinu pred samotnym porodem mne praskla voda a to uz jsem byla otevrena na 8cm, takze jsem dostala klystyr, dala si rychlou sprchu a mala byla na svete. Od prvni kontrakce do narozeni male 10 hodin.

rebe
14. dub 2019

@garfulka78 No fíha, to muselo být doela překvápko 🙂

jannym
14. dub 2019

@jarush18 každý to má jinak i každá porod je jiný, já se u druhého porodu řídila tím, co jsem zažila u prvního a skončilo to porodem doma na posteli s dispečerkou rychlý na hlasitý odposlech - kotrakce mě vzbudily ve 3/4 na 5 nebyly pravidelný , ale už dost silný, tak v klidu jsem vzbudila dítě, dostalo snídani, vzbudila manžela s tím ať odveze malou k mamce, ale že v klidu, že máme ještě několik hodin, pryč byl cca 15 - 20 min - praskla mi mezitím plodovka a když vcházel do dveří křičím ať volá rychlou, že tohle do porodnice už nestihnem, no nestihli kluci z rychlý ani přijet a to prý od nahlášení po příjezd bylo 5,5 minuty, dítko naštěstí zdravé - ale doporučuji jet klidně zbytečně, než si prožít takový horor (ačkoliv já byla klidná až nepřirozeně, hold hormony umí zázraky), celkem jsem měla kontrakce hodinu a čtvrt a pak jsem měla v náručí 4 kilové chlapečka

garfulka78
14. dub 2019

@rebe no prala jsem si rychlej porod a to se take stalo. V porodnici jsem byla cca 5 hodin nez se mala narodila. Ja osobne jsem nechtela jet do porodnice, myslela jsem, ze je brzo, ale ukecala me kamaradka co byla na navsteve.

nesticka
14. dub 2019

Já s takovým nepravidelnyma kontrakcema porodila po 3 hodinách od příjezdu do porodnice ;) myslela jsem, že mě pošlou domu s poslickama, ale když mi primář při pohmatu řekl, že mě sestra připraví na porod, cumela jsem jak vejr. Prý na 5 prstů otevřená.. Šup klistyr a za hodku na 7 prstů, pichali vodu a za další hodku byla malá venku. Přijeli jsme ve 2:15 a v 5:19 bylo po vsem. Sice to nebyla taková rychlovka jako u @jannym, ale čekat na pravidelné kontrakce tak nevím jak bych dopadla. Porodnici jsme měli půl hodinky cesty autem. Pravidelně byly kontrakce až když mi PA pichla vodu

jarush18
autor
15. dub 2019

Tak malý je už na světě 😊 Sice to nakonec neprobehlo úplně podle plánu a po nekolikahodinovem boji musel ven císařem, ale je v pořádku 😊😊
Jinak bolesti v noci neustavaly, tak jsme pro jistotu po další hodine jeli do porodnice a už si nás tu nechali. No a před desátou ráno byl malý na světě - takže vlastně 12 hodin od prvních bolestí.
Díky za podporu holky😊

garfulka78
15. dub 2019

@jarush18 moc gratuluju, at vam dela jen radost

miba10
15. dub 2019

@jarush18 velká gratulace, ať vám dělá jen radost 🤗

jannym
15. dub 2019

Přejí Vám i drobečkovi hodně zdraví, to je nejdůležitější se zbytkem si už člověk nějak poradí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru