Bolest v krku v prvním trimestru. Můžu užívat Septofort, nebo doporučíte něco jiného?

Zodpovězené
18. črc 2020

Dobrý den,

jsem v osmém týdnu těhotenství a bolí mě v krku. Byla jsem zvyklá užívat Septofort, vždy mi pomohl. Informace o tom, jestli ho můžu užívat i v těhotenství, se na internetu liší. Gynekoložka má bohužel dovolenou, praktickému lékaři jsem se nedovolala.

Můžu ho tedy užívat nebo doporučíte jiný přípravek?

Nebo jsem odkázána na zábaly a horký čaj?

Septisan/Septilen se prý už nevyrábí.

Moc děkuji a hezký den.

Dobrý den,

sám nejsem u bolestí v krku kdoví jaký znalec, ale zde http://www.porodnice.cz/tehotenstvi-a-z/bolesti... Septofort doporučuje portál porodnice.cz, který je jako jeden z mála opravdu plný odborníků (spravují ho pod patronací Nemocnice u Apolináře).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň