Koření v těhotenství. Vadí i v běžné dávce, kterou se dochucují jídla?

Zodpovězené
31. kvě 2020

Dobrý den,

prosím, zajímalo by mne, jak je to s kořením v těhotenství. Dočetla jsem se, že spousta bylin je v těhotenství nevhodných.

Platí to i o běžné dávce koření, kterou se dochucují jídla?

Dnes jsme měli například ve školce sýrovou omáčku a těstoviny a byl tam cítit tymián, rozmarýn či něco podobného.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tady bych od sebe trochu rozlišoval koření a byliny a také dávku.

Jistě se teď dopustím přílišného zjednodušení, ale běžné koření v jídle v běžné dávce bych považoval za zcela neškodné. Naopak bych dával pozor na "přírodní bylinky a jiné produkty", které dnes ženy rády používají z kdejakého důvodu pod heslem, že co je z přírody, nemůže ublížit.

Tak asi takto.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň