Šalvěj jako koření na rybě v těhotenství

akinorew
3. únor 2016

Ahojky, dneska jsem si dělala lososa a okořenila ho šalvějí, co jsem měla nasušeno od babičky. Bohužel jsem se o tom, že by se šalvěj v těhu užívat neměla, dočetla až po jídle, kdy mě napadlo, jestli vůbec tu šalvěj můžu 😒 Jde nějak účinek té bylinky neutralizovat? Nebo prostě musim čekat jestli to bude ok a o mimi nepřijdu...? Má někdo zkušenosti s užitím menšího množstvím této bylinky? Jsem v 17tt...děkuji za názory

anetka1701
3. únor 2016

Vůbec netusim proč by se šalvěj nemohla... Těhotenství není nemoc!! Kdybys měla přijít o mimi pokaždé když snis něco co nesmis, tak vymreme 🙂

evkadol
3. únor 2016

No když člověk nesní kilo šalvěje najednou, tak se rozhodně nic nestane 🙂

akinorew
autor
3. únor 2016

ok, děkuji...já četla že se nesmí užívat a i konkrétní případ maminky, co cucala šalvějový bonbony a potratila...tak mě to vylekalo

kvakuska
3. únor 2016

@akinorew kdybys pila denně šalvějový čaj, tak neřeknu, ale špetka šalvěje na rybu? ... neblázni a užívej si těhotenství ... to bys nesměla ani dýchat, abys do sebe nic špatnýho nedostala ... a nikde není napsáno, že by ta maminka nepotratila i bez cucání šalvějových bonbónů 😠

jitavrtule
3. únor 2016

@akinorew zrovna v šalvějových bonbonech je extrakt z šalvěje v tak mikroskopickém množství, že bych ten kontrétní příběh o konkrétní mamince klidně považovala za hoax.
(....všechny ženy, které potratily, jedly chleba, pily vodu a koukaly se na televize. Dá se z toho usuzovat, že chleba, voda a televize způsobují potraty?...)
Zbytečně to tolik neřeš, stres škodí mnohem víc, než cokoliv co bys mohla sníst 🙂

akinorew
autor
3. únor 2016

děkuji za uklidňující komentáře 😉 je to první vymodlenej prcek, tak nějak moc věci řešim a mám strach, ale ve všem máte pravdu. Dík moc 🙂

jitavrtule
3. únor 2016

@akinorew uzivej kazdy den s pupikem, za chvili je bobek venku, pak se ani neohlidnes a beha... 🙂

klaruska8
13. únor 2016

Já sem byla v lékárně pro nějaký cucavý bonbóny na krk a ty který lékárnice našla že v těhotenství můžu jsou šalvějoví

xtina_13
1. bře 2016

Šalvěj jako koření vůbec nevadí. Vlastně žádná bylinka jako koření neuškodí. Pouze se nedoporučeje z něj dělat čaj, který pijete ve velkém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru