Pasterovaná carbonara omáčka

slunicko1551
23. pro 2018

Holky, tak jsem tu zas 😁 právě jsem neodolala a dala si těstoviny s omáčkou carbonara od Panzani. Vím, že do téhle omáčky se dávají syrové žloutky, ale omáčka byla pasterovaná. Znamená to tedy, že by měla být bezpečná i pro těhotené, že? Ve složení jsou sice napsané vaječné žloutky, ale předpokládám, že pokud je omáčka pasterovaná, mělo by to být ok, že? Asi už raději přestanu číst, všude plno seznamu zakázaných potravin 🤦‍♀️😁

fly80
23. pro 2018

@slunicko1551 já jí doma dělám normálně. Vůbec by mě nenapadlo to nejíst, protože jí mám moc ráda 💜

sudylichozrout
23. pro 2018

@slunicko1551 tehotenstvi neni nemoc. Muzes jist vsechno, jen dej pozor na syrove maso, zejmena kureci, ze ktereho casto byvaji strevni infekce. Oddeluj striktne prkynka, jedno nech jen na maso. Z vajec salmonela nehrozi, spis z toho masa. Alespon tak mi to rekli na hygiene, kdyz jsem mela salmonelu. Jedla jsem tatarak. Nebylo to ale z hoveziho, pry ten muj typ byl dle laborky z kureciho (nikoliv vsak ze syroveho vejce). Tedy kuchar spatne umyl nacini po praci s kurecim a sel mi delat tatarak z hoveziho. Listerie to same dle hygieny.

slunicko1551
autor
23. pro 2018

Díky moc! 🙂 já mám pocit, že jak to tak čtu na netu, nebezpečné je snad téměř vše. Takže to taky přestávám řešit 🙂 to bych pak taky mohla skončit jen na vodě a chlebu 😁

zelenaesmolda
23. pro 2018

@sudylichozrout salmonela je na slupce od vajicek,proto by se vzdycky mely varit zvlast 🙂

@slunicko1551 pokud je tepelne opracovana tak samozrejme ji jist muzes

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru