Svíčková omáčka. Můžu?

monistrih
20. kvě 2021

Ahoj holky,
asi je to hloupý dotaz, ale bylo mi řečeno, že se nesmí jíst Petržel (ať už nať, tak i kořen..). Prý prokrvuje dělohu a může způsobit kontrakce. Co taková svíčková omáčka, může se?
Děkuji.

blondynka400
20. kvě 2021

@monistrih v životě jsem neslyšela, že by jsi nemohla jíst petržel 😀 Za mne si dej svíčkové i petržele kolik chceš .-)

gracinka7
20. kvě 2021

Jasně že jo 🙈

ema90
20. kvě 2021

Tak tohle je zatim asi nejvetsi spek co sem cetla ohledne toho co se muze/nemuze jist 😀😀😀.
Ze tohle vubec nekoho napadne nad tim premyslet, nechapu.

snahnah
20. kvě 2021

Musela jsem gůglit, protože jsem to taky slyšela poprvé 🤣 a jako jo, obsahuje to cosik, co podporuje stahy dělohy a vypuzování plodu, ale muselo by se toho sníst kvanta nebo si ji vymačkat na drink. Normální množství ve svíčkové je OK 😉

blondynka400
20. kvě 2021

@ema90 jako já to viděla stejně.... A pak jsem to hodila do vyhledávače a ono to fakt někde píšou..... Jako za mne ale fakt top kravina.

@snahnah no některé servery udávají něco jiného 😀 Za mne ale názor viz výše....

ema90
20. kvě 2021

@blondynka400 Pokud nekdo premysli nad tim, jestli muze svickovou, protoze obsahuje petrzel, tak mi to fakt neprijde normalni 🙃.

Ale at se ty tehotny klidne chodi past na louku, kdyz budou mit diky tomu klid v dusi 😂.
Ja si zachovam zdravej a selskej rozum.

blondynka400
20. kvě 2021

@ema90 no já s tím úplně souhlasím 😀
Ale bohužel mediální masírka jen někdy hodně silná....

ema90
20. kvě 2021

@blondynka400 Ja nevim no… jsem tehotna poprve, cekam rovnou dvojcata, ale kdybych mela resit kazdou takovou pitomost, tak si myslim, ze se za chvili zblaznim. Hodne zenskych mi prijde, ze zakladaji naprosto nesmyslny diskuze, jak kdyby se neumely samy, svym rozumem, rozhodnout co je a neni spravny.
Takze dotaz na svickovou mi hlava fakt nebere 🙈😀

blondynka400
20. kvě 2021

@ema90 tohle ale bylo i pár let zpětně, co si pamatuji. Mám třeba těhotnou kolegyni, která byla celý den hlady, až jí bylo blbě, aby náhodou nesnědla maličko majonézy. To je pro mne to samé jako ta svíčková....
Já to nikdy neřešila, max jsem nejedla syrové maso, ale to nejím stejně 😀 A vždy mi tyto dotazy přišly víc než komické..

mimi1004
20. kvě 2021

@monistrih 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

ema90
20. kvě 2021

@blondynka400 Presne tak, proste nejist syrovy maso-vejce-ryby, umyvat poradne zeleninu a ovoce a dal nic neresit 🙈 Tady ty uzkostlivy matky jsou fakt prasteny.

blondynka400
20. kvě 2021

@ema90 no já pořádně nikdy nemyla ani to ovoce a zeleninu a mám dvě naprosto zdravé děti narozené v termínu 😀

ema90
20. kvě 2021

@blondynka400 No vidite 👌🏼😀 Vsak jo, hlavni je to moc nehrotit 🙂.

baraskaska
20. kvě 2021

Coze? Ja mela svickovou furt. Male asi moc chutnala. A taky mrkev kde je vitamin A a nivu, hermelin, obcas jsem blizla sytovyho vajicka kdyz jsem pekla dorty, ostry salaty od zacatku druhyho trimestru a vlastne vsechno co se ✌️nemuze. Jo a pak pred porodem brutalne palivej kebab a myslite ze se pani chtelo ven ? Ani prd. Myslim ze ani kombinace vsech tech radoby vyvolavajicich potravin by nedonutila tu nasi cacoru vylezt. Budte vklidu nejezte tyhle potraviny na kila a nemusite se bat. Jediny pred cim jsem mela respekt byli bylinky ale taky ne vsechny.

pepickovapavlinka
21. kvě 2021

🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️ ježiš to je blbost.V každém těhotenství jsem petržel jedla ať už v polívkách nebo omáčkách a světe div se nic se nestalo.Nesmíte věřit všemu co vám kdo řekne

jako_mala_holka
21. kvě 2021

To bys te petržele musela sníst opravdu hodně... Jakože fakt hodně, to by ti určitě ani nechutnalo 😄
Já se cpala svíčkovou v jednom kuse a ok👍😅

orisek56
21. kvě 2021

Kam všichni pořád na ty hovadiny chodí. Jsem už statná tehule (potřetí) a nikdy jsem nic k jídlu nevynechala, nic, ani můj oblíbený hermelín. Chce to min poslouchat blbiny a víc být racionalni. Kdybys napsala jestli můžeš jist syrové maso a v létě syrová vejce, tak bych souhlasila.... Ale jinak...

j.a.n.i
21. kvě 2021

@monistrih Min cti a vic pouzivej selsky rozum... A tu svickovou si k tomu klidně dej.

michaela666
21. kvě 2021

Když jsem četla co bych jako těhotná neměla jíst, tak bych do měsíce pošla hlady. 😄 Vyváženou stravou nemůžeš nic zkazit....pokud nesníš 4 řádky petržele na posezení, tak to nemá šanci jakkoliv ovlivnit tvoje tělo.

makkyv
21. kvě 2021

@monistrih tak to je pro mě novinka😅 já celé tehu jela jen broskve a svíčkovou, porod o týden dříve 😂😂 a to jsem ji jedla každý týden a s osmi😂😂 prasak

aneta_v
21. kvě 2021

Proč tady všechny musíte být tak hnusný? Tak se prostě zeptá. Nevíte, co za tím je, proč se bojí. Já jsem v prvním těhu byla taky úzkostná - vymodlené dítě po 4 letech snažení, dvou neúspěšných IVF a potratu, taky jsem se bála něco jíst, pokud by to mohlo dítěti ublížit. Jasně, pokud někdo otěhotní při pověšených trenclích na klice, tak tu úzkost nepozná. Trošku empatie dámy

lachtanice86
21. kvě 2021

Zapoj mozek
@monistrih

mimi1004
21. kvě 2021

@aneta_v Jasně, čuchne k petrželi a běží se ptát koně. Trochu myslet by to chtělo, víme?

lachtanice86
21. kvě 2021

@aneta_v ani tohle není důvod k tomu chovat se tak iracionálne. A to píše někdo kdo se o dítě snažil 3roky, zažila sp, biochemické i zt ve 12tt, musela jsem podstoupit x operaci, hormonální léčbu a stejne jsem se takhle hloupě neptala

izzylka
31. kvě 2021

Já jsem v 7.měsíci sežrala i tatarák 😂 chce to klid a nečíst tolik na netu 🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru