Kyselina listová. Může se zároveň brát i Inofolic?

Zodpovězené
2. kvě 2022

Dobrý den,

může se zároveň brát kyselina listová a Inofolic?

Aby nebylo třeba té lístovky moc?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

nic zlého by se Vám nejspíš nestalo, ale doplňkový příjem folátů pro ženy plánující miminko je definován na 400-800 mcg, a tak je to správně. Listovku však máte i v produktu, který zmiňujete.

Druhá věc je "kvalita" listovky - dnes už je "klasická" listovka spíše mírně zastaralá - nejlepší produkty vždy kromě listovky obsahují i "předštěpenou" listovku = metylfolát.

Pokud tedy chcete inositol i metylfolát v jednom balení a ještě za něj neplatit zbytečně moc, nabízí se produkt Fertiprona.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň