Majonéza a tatarka v těhotenství. Mohu je jíst?

Zodpovězené
15. srp 2022

Dobrý den,

měla bych dotaz, zda neuškodí trochu majonézy a tatarky v těhotenství?

Jsem ve 28. tt a doteď jsem se tomu vyhýbala, i když jsem měla chuť dát si bramborový salát s majonézou a hranolky s tatarkou.
Jediná nová chuť, co mám v tomto těhotenství oproti prvnímu je šílená chuť na kremžskou hořčici, kterou normálně nejím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevidím důvod, proč byste nemohla tatarku/majonézu (i kremžskou hořčici). Samozřejmě si budete hlídat způsob výroby a čerstvost/skladování...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň