Bramborový salát v těhotenství

barushe_27
5. srp 2017

Dobrý večer, prosím nekamenujte mě za tuto otázku, jsem tehu poprvé a všude se píšou šílené scénáře... Mám šílenou chuť na bramborový salát, udělala bych si ho doma, ale majolku bych si koupila helmanz, je to pořád škodlivé když jsem ve druhém trimestru, nemam v plánu "sežrat" tunu, ale myslíte si, že to vadi. Předem dekuji vám všem... 😉

lovely_creature
5. srp 2017

Pokud si nekoupíš bramborový salát z pochybného stánku u dálnice, klidně si ji dej.

lavender21
5. srp 2017

Ja som jedla bežne. 😉 samozrejme pokiaľ dáš pozor na tú majolku tak by problém nemal byť... Hlavne v tých horúčavách ho dobre uschovať 🙂 dobrú chuť 😉

ladyhacek
5. srp 2017

majonéza by se neměla kvůli žloutku, ale helmans má snad atest takže bych se nebála.ale koukejte na datum spotřeby a po rozdělání zbytek vyhodit salát bych nejdela déle než pak druhý den. Já jsem v 7m jedla salát na Vánoce 🙂

odula
5. srp 2017

@barushe_27 myslim ze vetsina majonez jsou z pasterovanych vajec. Takze na pohodu.Mrkni na slozeni. Jinak - straaaaasne dobry je se smetanovym jogurtem misto majonezy. Treba s maxem. Toho se muzu uzrat. 😀

barushe_27
autor
5. srp 2017

Naši delavaji domácí majolku díl mléka díl olej a přilévat zase díl olej, ale není to až moc oleje zase??? Udělala bych ho jen na oběd a možná večeři déle bych to neskladovala...

jitulkax
5. srp 2017

S Hellmans majonézou bych se toho nebála. Píšou, že ji vyrábí z pasterovaných vajíček. I já ji teď v těhotenství používám.🙂

barushe_27
autor
5. srp 2017

@odula obyčejný smetanový jogurt???

odula
5. srp 2017

@barushe_27 no,je to skvely. Jak delas salat esli se muzu zeptat?

linee
5. srp 2017

@barushe_27 dej si jak chcws a kolik chces.Nedoporucuje se kvuli salmonele. Takze cerstva vejce a helmans v pohode,muzes jist i druhy den,nenechavej ale venku kvuli horku.Jinak snist muzes opravdu kolik chces (popripade pozor na zahu nebo kysely zaludek).Dobrou chut;))

barushe_27
autor
5. srp 2017

@odula brambory, okurka, hrášek, vajíčko a majolku cibuli ani ty moravské směsi nedávám... A mě to takhle chutná a moc.

barushe_27
autor
5. srp 2017

Bože jste skvěle, čekala jsem, že se na mě sesune hromady "hejtu" typu proč bych si neměla dát... 😍

linee
5. srp 2017

@barushe_27 a proc ne? V tehu muzes cokoliv,jen vice hlidat hygienu a koukat,odkud kupujes (kvuli salmonele nebo listerioze).Nic vic;)

odula
5. srp 2017

@barushe_27 hmmm to zni vyborne. Ja davam jeste korenovku. Ale musim to zkusit s hraskem. 😉 jinak s tim jogurtem je to takovy vic "fresh", takovy kyselejsi. Ja to miluju,manzel nesnasi pze vyrostl majonezovym . Tak muzes treba zkusit. 😉 jo - jeste dotaz
Vasi delaj tu domaci majolku bez vajec?

barushe_27
autor
5. srp 2017

@odula, přítel prave vyrostl na salátů s cibulí a s tou směsi Moravanky, ale mě to prostě nejde přes krk, ale kupodivu si na to zvykl, asi musel... A ano dá se do nějakého mixéru díl mléka a oleje stejný a nechá se to vymichat, až je to spojené tak se velice opatrně a pomaličku přidává další díl oleje, ale člověk to musí vychytat když se to dá až moc rychle nebo hodně pomalu, rádo se to sráží... Ale pak člověk přidá horcici, sul, pepř, třeba okurku, cibuli prostě dle chuti a je Tatarka...

tensorflow
6. srp 2017

Já ho dělám vždycky se zakysanou smetanou místo majonézy. Přijde mi tak lehčí a chutnější. 🙂

rickym
6. srp 2017

Já jedla tatarku během celého těhu a salát jedině s majonezou Helmans, takový salát miluju a taky jsem parkrat měla a bez problému 😉

arielka222
6. srp 2017

Normálně bych si dala 🙂 jen bych ho udělala s Hellmans majolky. Btw. Já snedla nějak ve 20tt zkyslou vajickovou tlacenkau kde je taky majonéza a nic se nestalo, takže buď v pohodě 🙂

odula
6. srp 2017

@barushe_27 to musim zkusit. Dik!!!🙂

jade85
6. srp 2017

Když si ho připravíš doma z kvalitní čerstvý majonézy a hned se sní, tak je to určitě ok. Já mám teď teda v tom vedru na jídlo paranoiu, nemám chuť vůbec na nic, ale doufám, že to přejde 🙂

barushe_27
autor
6. srp 2017

@jade85 to já teda zase můžu splacat páté přes deváté, ale dávám si pozor ať že mě není soudecek, mám 158 cm nikdy jsem nebyla hubená modelka, váha kolem 60- 65 kg v létě i 58 při intenzivním cvičení, ale každé kilo je na mě hned vidět, krátké nohy, široké boky, musím s mírou...

gnozka
6. srp 2017

Domácí majonezu bych asi nedala . Ale Kupovanou jim
Normálně . Jsem 19 tt a minuly tyden jsem mela bramborovy salát 🙂

barushe_27
autor
6. srp 2017

Už jsem si dala a bože, výborné to bylo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru