Strava v těhotenství

andy1507
5. pro 2016

Ahoj,

mám dotaz. Jsem ve 20. týdnu a dnes mi přítel na obědě řekl, že si myslí, že bych měla jíst zdravěji. Jím přibližně to stejné, co před těhotenstvím (občas smažená jídla, tatarku, pařížský salát, rybí salát, - ve které je majonéza, rohlíky, brambůrky a občas jiné nezdravé věci a samozřejmě pak normální věci) akorát jsem přidala víc ovoce. Určitě nejím hermelíny, nivy, syrová vejce, nepiji kávu, nic s bublinkami, vlastně jen neperlivou vodu.
Myslíte, že bych měla jíst zdravěji? Testy mám všechny v pořádku a doktor mi na to nic neřekl.
Děkuji za rady 🙂

hz
5. pro 2016

@andy1507 bud rada, ze muzes jist normalne. ja mam 14dni do porodu, sotva neco snim, je mi docela soufl i po lehkych jidlech=jako v prvnim trimestr.. telo si rekne... 😉

tehulka1167
5. pro 2016

@andy1507 to je kazdyho věc. Já jim všechno na co mám chuť. Takže i hermelín. Piju denne litr minerálky a ráno jedno kafe. Když se nic nepřehání je to ok. Jinak jsem převážně na ovoci. Ale to proto ze mi nic moc nejede ted..

frantiska85
5. pro 2016

Zbytečně se šidíš.

lea212
5. pro 2016

No myslím, že zdravější strava Ti rozhodně neuškodí, zvlášť teda ty majonézové věci bych vyřadila. Nikdy nevíš, jestli v tom není nějaká listerie nebo jiné svinstvo....

alilisi
5. pro 2016

Buď v klidu prosim tě 🙂

lavenderl
5. pro 2016

Zdravím a souhlasím s lea212,ty saláty jsou rizikové. A o majonézu jako takovou ani tak nejde, spíš o to, co je v tom salátu - postup výroby, skladování a jednotlivé složky v salátu. A šálek kávy, slabší, můžeš v pohodě.

luj89
5. pro 2016

Tak samozřejmě, že je vždycky lepší jíst zdravě 🙂. Nicméně zrovna v těhotenství bych se řídila tím, co si tělo řekne. Např. všude se dočteš, že z masa jsou nejlepší ryby a kuřecí a zároveň se dočteš, že spoooousta těhulí by nesnesla ani pohled na kuřecí maso... A tak je to se vším. Buď ráda, že můžeš jíst a nemáš nevolnosti/nechutenství. 🙂

pet359
5. pro 2016

já jím podobně...mimo tedy těch majonézových salátů, ale ty jsem nemusela normálně....občas si dám s chutí klobásu, brambůrky, oříšky, sušenky, atd, atd....je fakt ale, že si každý den dám ovoce nebo zeleninu (nebo obojí) prostě od každého trochu, na co mám zrovna chuť, ale zároveň si to trochu koriguji....ale hlídala jsem se i před tím...abych prostě jedla vitamíny...nikdy jsem třeba nejedla ryby a ani teď je nejím....chutě se mi nijak nezměnili...a nebudu se rvát něčím jen proto, že je to doporučené..

andy1507
autor
6. pro 2016

Takže radíte spíš ty saláty ne, ale majonézu a tatarku občas můžu? 🙂 Nemám ráda suchá jídla a když nemám omáčku k masu, bramborám, tak si dám tatarku (samozřejmě vím, že bych to mohla nahradit jogurtem). Díky za rady 🙂.

luj89
6. pro 2016

@andy1507 myslím, že ani jedno z toho není ideální, dávala bych si pozor na to, odkud saláty kupuješ.

pet359
6. pro 2016

já nevím no...tatarka ani majonéza není doporučována kvůli žloutku...na druhou stranu....kolik tam toho žloutku bude? a určitě nějak prošel pasterizací, jinak by ty omáčky nemohli mít spotřební lhůtu roční....si myslím....prostě všeho s mírou....tohle heslo razím já 🙂

jesie28
7. pro 2016

Já se vyhýbám syrovému masu a zrajícím sýrům. Jinak sním většinou všechno. Na saláty majonézové moc chuť nemám. Ale myslím, že když jsou čerstvě balené z obchodu, tak tomu nemůže nic být. Jak se říká " všeho s mírou" 😉

pet359
7. pro 2016

no jo, jenže bůh ví, jak dlouho leží v tom obchodě....nehledě na to složení jako takové....bůh ví, co do toho dávají....já když už bych to chtěla jíst, tak bych se tomu asi vyhnula v 1.trimestru...

bikiki
7. pro 2016

Ja bych toto neresila ani tak kvuli tehotenstvi jako spis kvuli sobe same. Pokud jis tatarku, ktera je cerstva napr. Helmanz, nemyslim, ze by mohla uskodit. Spis jde o to jak casto takova jidla jis. Vsechno to je velmi nezdrave nejen pro mimco, kteremu zakladas stravovaci zvyklosti uz takhle v prenatslnim stadiu, ale zaroven i pro tebe. Nad tim bych se asi zamyslela vic... Protoze takovym zivotnim stylem skodis hlavne sama sobe. Samozrejme taky zavisi, jak casto si takove jidla dopravas. Pokud jednou za mesic mas smazene, ci nejaky ten salat, tak bych to neresila. A myslim, ze priteli slo taky spis o celkovy zivotni styl, nez o to, zmenit neco jen docasne v tehotenstvi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru