Medrol v těhotenství. Nebude mít negativní vývoj pro miminko?

Zodpovězené
18. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych znát Váš názor. Mám užívat Medrol do 15.tt (12 mg) na udržení těhotenství kvůli imunitě, ale pravděpodobně ho budu muset užívat do konce těhotenství, protože mi vyskočily nyní na hematologii i hraniční antifosfolipidové protilátky. Píchám si i Fraxiparin během celého těhotenství.

Nebude mít negativní vliv na miminko?

Doufám, že ne. 😪

Děkuji

Dobrý den,

kortikoid berete proto, aby vše dobře dopadlo a přestože to není něco, co bychom chtěli podávat, miminku to nic podstatného nemůže udělat...

Hlavu vzhůru!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň