Ovulace a ovulační test. Jaký ovulační test je nejlepší?

Zodpovězené
28. črc 2019

Dobrý den,

s manželem se už 5. měsíc snažíme o dítě, mě je 28 let a manželovi 34. Začala jsem si více sledovat svůj cyklus, plodný (ovulační) hlen a momentálně jsem si i nakoupila i ovulační testy. Chci se ujistit, že u mě ovulace probíhá tak jak má. Tady mám první otázku, které jsou podle Vás ty nejlepší ovulační testy? Digitální ovulační test anebo klasické testy, anebo slinné ovulační testy?

Zatím jsme ještě nebyli u lékaře a zkoušíme vše přirozeně. Já užívám kyselinu listovou a dbám na pohyb i zdravou stravu.

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

každý OT by měl uvádět svoji "citlivost" na obalu. Žádný nebude stoprocentní, a tak stejně nikdy jistotu mít nebudete. Je to podobné jako s předpovědí počasí na zítra - je to užitečné vodítko, ale i když je pravděpodobnost deště jen 5%, stejně není špatné si s sebou vzít deštník.

5 měsíců není moc, a tak buďte nadále "vzorná" jako doposud a ono to klapne...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň