Petržel, celer. Mám se bát jíst polévky?

Zodpovězené
29. zář 2022

Dobrý den,

jsem na začátku těhotenství a dočetla jsem se, že bych se měla vyvarovat konzumaci celeru a petržele (nať i kořen), protože mohou způsobit potrat.

Mám se bát jíst polévky, například poctivý 8 h tažený hovězí vývar, protože je tam celer a petržel?

Děkuji

Dobrý den,

jedná se o typický produkt internetových pseudoodborníků a "opisovačů" (copywriterů), což jsou lidé, kteří překládají bůhvíjaké články ze zahraničí a někdy přidají i vlastní (bezcenný) názor.

Celer i petržel můžete bez obav jíst v těhotenství, a to v "obvyklém potravinářském množství". Jak už to věděl pan Werich, všechno "přiměřeně".

Přeji dobrou chuť 🙂!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň