Protein v těhotenství. Je vhodný, nebo může miminku uškodit?

Zodpovězené
28. srp 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je protein od značky Biotech USA 100% Pure Whey vhodný v těhotenství. Užívám protein už 5 let. Přidávám si 30 g do ovesné nebo rýžové kaše ráno. Nedělá mi žádné problémy, pouze se chci zeptat, zda miminku nemůže uškodit. Jsem momentálně v 6. měsíci těhotenství.

Děkuji

Dobrý den,

jako budoucí matka máte pečovat o svoji pestrou stravu, a to jak kvantitativně, tak kvalitativně. Do toho jistě patří kvalitní proteiny, takže dokud je máte jako "doplněk ", je to vlastně na pochvalu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň