Solárko v těhotenství. Může miminku uškodit?

alt
1. kvě 2006

Holki jaký máte názor na solárko v těhotenství? Může to miminku nějak uškodit? jestli s tím máte některá nějaké zkušenosti napište. Já bych potřebovala být trochu víc opálená, ale nevím, zda je solárko vhodné i pro těhulky...

ivett
1. kvě 2006

tak tohle by me taky zajimalo...Nedavno jsem nad tim premyslela, i kdyz jeste tehu nejsem, ale az to prijde, tak me to taky zajima... 🙂

naivka
1. kvě 2006

Holky, v tehotenstvi jsou zakazany vsechny druhy zareni, tim padem i solarko.

talls
1. kvě 2006

No, ja tam, kam chodim na solarko, tak jsem tam cetla, ze pry je vhodne! pro tehulky. Sice nevim z jakeho duvodu je vhodne, ale psali to tam... Zatim tehulka nejsem, tak jsem se tak nepidila...

herminka
1. kvě 2006

No, solárko bych v těhotenství neriskovala, nejsem si jistá, jestli třeba (díky hormonálním změnám) nemůžou vzniknout třeba pigmentové skvrny, kterých by se člověk nemusel zbavit, nehledě na eventuální vliv na miminko.
Holky, raději si dávejte bacha, a když už opálení, co třeba zkusit nějaký samoopalovák, vždyť jsou jich plné drogérie 😉

petty
1. kvě 2006

Přesně jak píše Naivka, všechny druhy záření jsou v těhotenství moooc nebezpečné! Takže solárko v těhotenství určitě ne! Jinak já osobně jsem proti solárku i mimo těhotenství...

miminko
1. kvě 2006

já chodila těhotná na solárko - do třetího měsíce klidně a bez problému, pak mě to nedělalo moc dobře. měla jsem návaly, bylo mi blbě od žaludku a tak, tak jsem přestala chodit... nijak to neublížilo mě, ani miminčákovi.
takže já myslím, že solárko klidně, ale podle individuálních pocitů, né za každou cenu...

aajka
1. kvě 2006

Já bych řekla, že do solárka v těhotenství za žádnou cenu, vždyť těhotná se nemá opalovat ani na sluníčku, protože hrozí potrat. Jestli chceš hezkou barvičku, kup si samoopalovací krém a můžeš být v klidu, že to miminku neublíží.

yenn
1. kvě 2006

U nas na solarku je zase napsano, ze v tehotenstvi se chodit nesmi. Kdyz pominu zdravotni duvody, tak dejte bacha na zmenu pigmentace v tehu, taky byste si mohly zadelat na paradni fleky

slim
1. kvě 2006

taky si myslim, ze v tehotenstvi solarko nebrat! ani ja nechodim na solarko a to nejsem tehulka 😉
podle me, telu dostatecne staci slunicko pres leto a v zime by si melo od toho tepla odpocinout.
ale je taky fakt, ze obleceni vypada nejlip na hezky opalene holce nez na nejake bledulce 😒 ale jak rikam ja, ne za kazdou cenu! a v pripade tehotenstvi ma mimi zasadni prednost!!!

pitrs
1. kvě 2006

Ahoj Miminko, tak to se divím, že máš v pořádku vaše zlatíčko.(nic ve zlém) Vždyť první trimestr je pro plod (miminko) nejhorší.Já bych solárko v těhotenství nedoporučovala. ☹

miminko
2. kvě 2006

jen aby jste si nemysleli, že jsem nějaká krkavčí matka - nevěděla jsem, že jsem těhotná, když jsem tam chodila... když jsem zjistila, že mi to dělá problémy, tak to bylo v době, kdy jsem zjistila, že jsem v tom...

marie_m
2. kvě 2006

holky, jsem ve 20 tt, vdavala jsem se 8/4 a tak jsem chtela mit trosku barvicku a sestricka u gynekologa mi rekla, ze na solarko muzu, vzdy jen na 5 minut, kdyz mi je dobre...no, me to prislo taky divny, tak jsem radeji vlitla do salonu na sunfix

myska
2. kvě 2006

Holky, já jsem četla, že to není dobrý, hlavně kvůli pigmentovým skvrnám, kterých se už nezbavíte 😒

pitrs
2. kvě 2006

Miminko, tak to ju.Já to vůbec nemyslela zle. 🙂 Můj názor je, že UV záření plodu škodí, takže by mě tam nikdo nedostal.Bojím se tam jít i teď v době kojení, i když jsem četla, že se to může, ale kdo ví?

mily
2. kvě 2006

Já se ptala doktora a ten říkal, že pokud se cítím dobře tak není důvod tam nechodit.

kolousek
5. kvě 2006

Jsem majitelkou solárního studia, nastávající maminky na solárko nesmí a nepouštíme je pokud to už na nich vidíme. Pokud chcete být opálení doporučuji solární nástřik, který není škodlivý, ale vydrží cca. 6 dní. Takže se spíš hodí na nějakou jednorázovou akci.

prisera
6. kvě 2006

Ahoj maminko,

mám před svatbou a dozvěděla jsem se, že jsem těhotná. Chodím do solárka. Ptala jsem se doktora a ten řekl,že to miminku neublíží.Přímo v solárku mě paní řekla, že solárku miminku neublíží, protože jde pouze nejvíce do třetí vrstvy kůže a dál ne. akorád kvůli hormonálním změnám mě bylo doporučeno solárku s větrákem, jinak mě to teplo nedělalo dobře.

tereke
7. kvě 2006

Ahoj!
Já bych solárko naprosto v těhotenství nedoporučovala!!!! studuji na porodní asistentku a to, že se narodí zdryvý človíček je zázrak,tak bych neriskovala záření o kterém není jistota,že je vůbec neškodlivé a vystavovat miminko takovému riziku???

kaci.k
2. čer 2006

Ahojky holky,no ja se na to primo ptala sveho gynekologa.Re 🙂 rekl ze solarko je neskodne.Jen se vam tam z toho nahleho tepla muze udelat spatne a muzete omdlit.ale jinak zadne zareni nehrozi.Vzdy jak by pak vypadaly lide v africe?Ktere jsou na slunicku porad??

zuzovi
9. čer 2006

Jelikož se 24.6. vdávám, chtěla jsem chodit na solárko, abych měla barvu, ale zároveň jsem v 11.týdnu a sestřička mi to nedoporučila. Doktor říkal, že to záleží na mě, ale od doby, kdy mi onemocněla mnohem starší kamarádka na rakovinu prsu, mám strach, takže používám samoopalovací mléko a musím říct, že jsem spokojená 🙂 .

janus
27. srp 2006

Ahojte holciny, musim reagovat. Mam skvelou pigmentaci, na solarko jsem chodivala casto, milovala jsem svou barvu kuze (po cely rok, jako z dovolene), neplanovali jsme miminko, ale nakonec jsme radi a moc se tesime. Myslim, ze zalezi na kazde z nas, podle sveho svedomi, nejdrive bych se asi zeptala sama sebe...stoji mi barva kuze za to?Za ten risk? Je to 50 na 50, bavime se o budoucim clovickovi, snad to vydrzime tech par mesicu bez barvy, a budeme si jiste, ze jsme udelali maximum pro nekoho tak duleziteho v nas...hodne stesti... 😵

janus
28. srp 2006

Jo a jeste jsem vcera potom cetla, ze solarni zareni vyrazne snizuje folic acid, zeleninu listovou...tak na to bacha holky. 🤐

zuzovi
28. srp 2006

Janus gratuluji k těhotenství. Celé léto jsem zvládla bez solárka a barvu mám přirozeně snědou, takže úplně bílá nejsem, ale ten malý človíček je nejdůležitější, s tím souhlasím. Hezký den

deto
28. srp 2006

Mně říkala kosmetička, že solárko není vhodné všeobecně, protože je to velká zátěž na pokožku, která je tím oslabená a ztrácí přirozenou imunitu a musí si ji brát zevnitř z těla, takže opalováním se Vám snižuje celkově obrana organismu, tím pádem bych to v době těhotenství nedoporučovala už pro svůj klid, já mám již dvě děti, nikdy jsem při nich na solárko nechodila, ale po kojení jsem příležitostně zašla, teď bychom chtěli třetí, tak jsem přestala a uvidíme, kdy se nám to podaří - už mám jednu bolestnou zkušenost za sebou - v 6. měsíci a budu dělat všechno pro to, aby se to neopakovalo, takže solárko v žádném případě, krásný den

paja
30. srp 2006

Ahoj holky, přiznám se, že já jsem jedna z těch, které chodí na solárko po celý rok - i když je pravda, že to nějak extrémně nepřeháním a chodím jen na udržování barvičky tak 1x za týden - 1x za 14 dní. Ale musím říct, že jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná ani ve snu by mě nenapadlo, že bych na to solárko šla. Stačí mi přečíst si i tady tyto příspěvky - některé z vás píšou, že to neškodí, jiné zase, že to škodí...Pravdu se asi nedozvíme a možná, že to opravdu neškodí, ale v žádném případě mi moje dítě za ten risk nestojí. Koupila jsem si kvalitní samoopalovací krém a ten používám - cítím se dobře a zároveň vím, že neriskuji zdraví svého miminka.

mikulka
21. únor 2007

Holky, a to je v těho škodlivé i sluníčko? Čím by mohlo miminku uškodit? Neslyšela jsem o tom. A co solárko prvních 14 dní po oplodnění, když ještě nemusíme vědět, jestli jsme těho...?

morusa
21. únor 2007

Ahojte, taky se přidávám k názoru, že solárko v těhotenství v žádném případě ne a to samé by měli říct v každém ,, slušném´´ solárku každé budoucí mamince. Normálně proti solárkům nic nemám, navštěvuji ho pravidelně od března do léta, protože jinak bych nemohla vylézt na sluníčko. Tento rok se holt nechytám ,ale až porodím, tak určitě chci zajít. Vždy před začátkem chození na solarium beru tak dva měsíce betakaroten, plánovala jsem i letos, že začnu ted někdy brát,ale doktor mi na to řekl, že by do sebe nic navíc necpal, takže se držím jeho rad, ale už se těším, až začnu, protože mít barvičku je příjemné a zatím jsem neslyšela, že by to při kojení mělo vadit.

groowy
22. únor 2007

tak mně zase řekla gynekoložka že solárko v žádném případě, zrovna tak sauna a jiné "přehřívání", že to může způsobit potrat. Tak bych to taky neriskovala.

mikulka
22. únor 2007

Holky, a co normální slunce, to také vadí?

paja
22. únor 2007

Mikulko, já bych řekla, že všeho s mírou. Jak jsem již psala, tak já bych na solárko v těhu nešla a co se týče normálního sluníčka - tak určitě bych se nevystavovala nějak extrémně, ale zase bych to nepřeháněla s nějakým zahalováním. Určitě bych použila nějaký ochranný krém a v klídku bych si užívala letních radovánek v bazénku 😀 . Ale jak říkám - nic nepřehánět - určitě bych neležela na sluníčku rozpláclá od rána do večera...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru