Úprava stravy před otěhotněním. Má to smysl?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den pane doktore,
vcelku si už nevím rady. Rok jsme se snažili o miminko. Jako snažili tak, že "nemysleli jsme na to" - práce, dovolená atd... Ale mimi nepřicházelo. Tak po roce a něco jsme tedy šli do CARu a veškeré výsledky dopadly na 1*. Jsme tam přes 2 roky, za sebou máme už 6 IUI, 2 IVF a několik transferů. Do dalšího IVF jít teď nechci. Máme za sebou další xxx vyšetření a veškeré vždy na 1*, i partner i já. Já už jedno dítě mám.

Má otázka zní, zda je možné upravit stravu a zlepšit tak něco? Brát ještě nějaké vitamíny krom kyseliny listové?

Moc děkuji za rady.

Dobrý den,

můžete (oba!) zkusit Fertipronu 2 sáčky denně, ale přiznávám, že bych na to nevsadil. Co se týče stravy neexistuje nic takového, po čem pátráte.

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň