Užívání kolagenu v těhotenství. Je to možné?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, zda je možné užívat v těhotenství kolagen Collarose, zn. Allnutrition ALLDEYNN.

Jsem v 9. tt. Četla jsem, že upozornění, že produkt není vhodný pro těhotné a kojící ženy, je jen proto, že nejsou prováděny klinické studie. Také bych se ráda zeptala na vhodnost užívání těchto doplňků stravy, popř. kapek: Chlorella Japan (zn. Heath Link), Magnex 375 mg+B6 (zn. Vitabalans oy), bylinné kapky s přídavkem alkoholu.

Děkuji mnohokrát.

Martina

Dobrý den,

kolagenu bych se vůbec nebál, koneckonců je to kližka z tlustého masa... Chlorella (řasa) zní zdraví prospěšně. Byliny je široký pojem a obzvlášť v tinktuře (která udrží všechny účinné látky) bych je obecně nedoporučoval.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň