Výživové doplňky. Je ještě vhodné doplnit vitamín D, C případně Omegu, když užívám Pregnafolin?

Zodpovězené
27. lis 2021

Dobrý den,

jsem v úplném začátku těhotenství. Užívám, a to i před těhotenstvím, Pregnafolin.

Ráda bych se poradila, jestli je vhodné ještě doplnit vitamín D, C případně Omegu. Ptám se z důvodu, že trpím silným nechutenstvím a celodenní program je sníst rohlík plus bych ráda tělo posílila, kdyby přišel covid.

Děkuji za odpověď a Váš čas.

Dobrý den,

v tomto období je pro Vás důležitá pořádná dávka folátů (800), a pokud (zatím) nezvládáte pestrou stravu (na té bude potřeba pracovat), pak určitě DHA a s menší prioritou i Vitamín D a jód.

Ideálně něco jako Superfolin 2.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň