Dlouhé tahanice o výživné. Kdy se odebírá dítě?

Zodpovězené
4. čer 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, kdy mi může sociálka sebrat malou, nebo-li jestli nehrozí už teď odebrání malé. S jejím biologickým otcem máme tahanice o výživném, už se to soudně táhne dlouho a i to jsem podala. Jsem tak ze všeho vylekaná, že nevím co bude dál.
O dcerku je dobře postaráno, nic jí nechybí, všechno má.

A ještě jeden dotaz: Když teď vyplynula jedna skutečnost a soud to do dnešního dne nezjistil, až to udal ex-přítel na soudě (jedná se o to, že jsem měla dříve dítko, ale pod tíhou rodičů dala k adopci a jsem zbavená veškerých práv k dítku), co mi bude hrozit?

Prosím, poraďte, jsem úplně vylekaná a vyklepaná.

Dobrý den,

sebrat dítě vám mohou pouze na základě zanedbané péče, a nejprve následuje místní šetření, není to tedy něco, co by proběhlo samo od sebe (pokud není tedy vážné podezření například na fyzické násilí, zneužívání apod.). To, že jste starší dítě dala dříve k adopci, nehraje roli.
Přejeme hodně štěstí a pevné nervy.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441