Otec dítěte má nástup do vězení. Co vše musí dcera zařídit, aby po dobu trestu měla nárok na sociální dávky?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

dcery přítel má nástup na 3 roky do vězení. Dcera je v 13. týdnu těhotenství.

Co vše musí zařídit, aby po dobu trestu měla nárok na sociální dávky?

Má ještě 10letého syna z předchozího vztahu, který nemá uvedeného otce v rodném listě. Přídavky ani soc.dávky nepopírala, neměla nárok. Byt, ve kterém bydlí, je psaný na přítele, ona je uvedena jen v evidenčním listě. Dcera do listopadu pracovala, teď ma rizikové těhotenství. Otec dítěte chce být zapsán v rodném listě. Prosím o radu co vše zařídit.

Děkuji

Dobrý den,

vyplácení sociálních dávek se musí řešit s Úřadem práce. Zavolejte, co vše je potřeba a na jaké dávky má dcera nárok.

Pokud budete chtít stanovit výši výživného a určit péči, je potřeba sepsat návrh k soudu. Zde přikládám odkaz na vzor návrhu: https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-urceni-pece/ .

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441