Sama na mateřské, mám nárok na sociální dávky?

michalka_n
4. zář 2015

zdravím zajímalo by mne, pokud bych zůstala s dítětem sama na mateřské (otec bude samozřejmně v RL) zda bych měla nárok na nějaké sociální dávky když mateřská činíí zhruba 7500,- mám byt v osobním vlastnictví, hypotéku, bydlím sama. stačí si dohodnout přídavky na dítě sama nebo se v případě čerpání sociální dávky musí soudně? Děkuji za případné informace a zkušenosti 🙂

j.a.n.i
4. zář 2015

@michalka_n V první řadě musíš mít svěřené dítě do péče a určené alimenty, jinak nikoho nezajímá, jak bydlíte a počítáte se dohromady s otcem dítka.

anina32
4. zář 2015

@michalka_n S příjmy 7500 +výživné nebudeš mít na žádné dávky nárok, protože máš víc než je životní minimum a nedosáhneš ani na příspěvek na bydlení, protože to že platíš hypotéku je nezajímá, do výdajů na bydlení se počítá jen nájemné a energie, voda, popelnice, né hypo.

mrnous81
4. zář 2015

@michalka_n asi takto 😉 mám 2 děti-10 a 7 let,dům v osobním vlastnictví na hypotéku(tu na sociálku nedokládám),výživné na obě děti dohromady 3.500 kč,můj příjem cca 8 tisíc...dokládám energii+vodu(zálohy)cca 5 tisíc,pobírám přídavky a příspěvek na bydlení cca 5 tisíc(dle příjmů a nákladů),záleží také na lokalitě...zážádat jsem si mohla až v době,kdy jsem měla na soudě podáno o svěření dětí do péče a žádost o rozvod,ex mi musel také podepsat čestné prohlášení,že s námi nebydlí a nepodílí se na platbách minimálně 3 měsíce...tak snad jsem trošku poradila 😉

andrrriiik
5. zář 2015

Budeš mít nárok na příspěvek na bydlení.Já mám taky rodičák,alimenty a příspěvek.Příjem otce dítěte se počítat nebude,pokud nemá ve tvém bytě trvalé bydliště.Ale musíte mít soudně vyřešenou péči o dítě,a alimenty,to musíš na sociálku doložit.Jak je to v těhotenství,nevím.

janamal37
5. zář 2015

@michalka_n Ahoj, nezlob se na mě, ale na to, že seš zasnoubená a s partnerem radostně očekáváte potomka (viz tvůj blog-aktuální info) máš docela zajímavého koníčka-pátrání v sociálním systému státu, do kterého jsi jako 25 letá asi ještě příliš nepřispěla.. Omlouvám se za svou upřímnost, ale neskutečně mě to naštvalo! Díky takovým, jako jsi ty se potom nedostává na potřebné v opravdové životní nouzi. Chceš radu? Co nejdříve se vdej, tvůj zaměstnaný partner bude moct uplatňovat odečet na tebe-jakožto manželku plus na dítě.. tento způsob dojení zdá se mi být poněkud mravnějším. Obdobně smýšlející lidi parazitující na našem sociálním systému by z něj měli být doživotně vyřazeni! Až to jednou budeš skutečně potřebovat, třeba si vzpomeneš..
Pokud by to bylo opravdu jak říkáš, nejdřív bych asi řešila výživné, když uvádíš otce v RL.. Dala peníze na hromádku, sečetla základní výdaje a pak teprve bych se zajímala o nějaké sociální dávky.. Tolik ode mě.

misutkakosutka
5. zář 2015

@janamal37 bohužel mě to nedá a musím se přidat a to se vsadím,že ještě jsou oba kuřáci nebo aspon otec

lenakal
5. zář 2015

Zvláštní jak někteří v dnešní době uvažují, co pak mají dělat ti,co to skutecne potřebují? 😑

janamal37
6. zář 2015

@misutkakosutka To si asi nedovolím odhadnout, ale přesně chápu, jak to myslíš..🙂
@lenakal Ono se asi dostane na všechny, ale když je tolik "zájemců", tak ty částky jsou pak směšné.. A zatímco jedna matka v nouzi nakoupí mouku a mlíko, jiná si za sociální dávky zajde ke kadeřníkovi..☹ ☹. Je to strašné ☹. Pak se na všechny žadatele paušálně kouká jako na vyžírky.. a to člověku v nouzi zrovna nepřidá ☹.Je mi z toho víc než smutno ☹.

andrrriiik
6. zář 2015

@lenakal Ono možná,kdyby zůstala sama s dítětem,tak by to potřebovala,ale mě spíš zaráží to,že už dopředu kalkuluje,a řeší rozchod,který ani nejspíš nehrozí.Normální člověk to řeší až ta situace nastane,že? 😒

lenakal
6. zář 2015

Andrriiik@ja si myslim,ze spis spekuluje,ale nechci nikomu krivdit😯pokud by to tak bylo,tak by se nad sebou mela zamyslet, jestli je v nasem state takovych hodne,tak to moc daleko nedotahneme,pokud ne,tak se omlouvám ...

michalka_n
autor
7. zář 2015

abych to uvedla na pravou míru tak nikdo tady z těch co mě odsuzují mě nemůžou urazit protože s prominutím víte prd o tom proč sem se na to ptala, nooo hlavně že mě tady odsuzujete no nic.. to vaše že se vsadíte že jsme oba kuřáci, no já nekouřim a to celý život a kdyžž se ptám na dávky v mateřské dovolené tak může být jedno zda on kouří nebo ne když bych s ním nebyla.. ke kadeřníkovi nechodím barvím se doma ale i kdybych chodila co je komu do toho že.. brigádně po celý rok dělám už od 16ti let a na pracáku sem v životě nebyla ( takže to je zhruba 9,5roku v práci) to je extra pro slečnu která se mě dělá zmiji že 😀

těm co mi poradili moc děkuji a na ostatní již nehodlám reagovat natož se před nimi obhajovat.

pěkný den.

pavlapav
9. zář 2015

Chci se zeptat, jak to je, když čekám miminko, chodim zatim normálně do práce, ale pak nastoupím mateřskou a přítel je na úřadu práce, máme nárok na nějaký příspěvek?

xpila
9. zář 2015

@pavlapav Jaký by sis představovala? Budete mít tak jako tak dva příjmy - ty mateřskou a on podporu.

pavlapav
9. zář 2015

Ale on nemá nárok na podporu.

xpila
9. zář 2015

@pavlapav Tak záleží na tom, kolik budeš mít mateřskou a jestli se vejdete do limitů na sociální dávky. Jen se teda příjmy vždy berou zpětně a samozřejmě se vše musí dokládat...

janamal37
9. zář 2015

@michalka_n Tak jsi překvapila.. já čekala, že se ptáš "pro kamarádku.." 😀

j.a.n.i
9. zář 2015

@pavlapav No, co tak koukám do tvého podpisu, tak máš termín v prosinci, tak to snad partner mezitím najde práci, ne?

michalka_n
autor
10. zář 2015

POKUD SPOLU NEŽIJÍ DLE MNE BY JI MĚL STÁT PŘISPĚT..

michalka_n
autor
10. zář 2015

@janamal37 PTÁM SE KVŮLI TOMU, ŽE PŘÍTEL SE CHCE VRÁTIT DO NĚMECKA, PŘIČEMŽ JÁ S NIM NEHODLAM ODJET A UZ VUBEC NE RODIT VE STÁTĚ VE KTERÉM SE NEDOROZUMIM POŘÁDNE(PRÝ BY SE MELO NARODIT NA NEMECKÉ STRANE BO CO) TAKŽE TU SOU DOHADY ZDA TU ZUSTANE S NÁMI NEBO ODFRCÍ SAM, JA DO DE NECHCI I Z DUVODU ŽE SESTŘE LONI MÁLEM MIMINKO UMRELO, BYLI 3 MĚSICE V NEMOCNICI HRŮZA(TĚLO MATKY BRALO MIMI JAKO VETŘELCE LAICKY ŘECENO).. TAKŽE TATO OTÁZKA NEBYLA JAK TO CHCI JEN INFORMATIVNE JAK BY TO BYLO KDYBY TO NASTALO, NIC VIC NIC MÍN..

nonnni
10. zář 2015

@michalka_n proc by mel stat prispet na to, ze sis blbe vybrala otce sveho ditete a nejste svoji a netvorite rodinu?

Dite otce ma, primarne k diteti tedy ma odpovednost otec. Tecka.

nonnni
10. zář 2015

@michalka_n no to je prece jedno, kde ten otc ve vysledku je...k diteti ma vyzivovaci povinnost. Tobe muze byt jedno, zdap lati z Horni Dolni, nebo Nemecka...bude ti proste posilat alimenty, ty se zapocitaji do tveho prijmu spolu se vsim kolem a pak socialka vyhodnoti, zda mas narok na treba prispevek na bydleni. Doklada se vse 3 mesice nazpet, ma to sve podminky, vse je k dohledani na netu.

michalka_n
autor
10. zář 2015

ALE OTÁZKY ZNĚLA ZDA TO MÁ BÝT SOUDNĚ, NE ZDA SEM SI VYBRALA SPATNE NEBO NE.. TADY SE V TOM LIDI KOUKAM VYŽÍVAJÍ 😀

nonnni
10. zář 2015

@michalka_n ale tys odpovedi uz davno dostala. Dite si musis nechat sverit do sve pece a nechat si stanovit alimenty. Soudne minimalne do dite, ale v pripade takove super domluvy mezi vami dvemi, tak bych si nechala soudne radeji posvetit i ty alimenty.

JA reagovala na tvuj vykrik, ze v pripade, ze lide spolu neziji, tak ma prispivat stat...coz je kravina.

janamal37
10. zář 2015

@michalka_n To si děláš srandu..😀!!! Vyrobíš si dítě, s otcem to nevyjde, tak se o mě státe postarej 😀??? Tak dobře už jsem se dlouho nezasmála, to už je fakt generální výsměch všem hodnotám, tomu teda říkám přístup dospělého člověka..! Takových jako ty ještě víc a můžeme se všichni pást.. Když od 16 tvrdě pracuješ, jak říkáš výše, tak se starej.. ono mít dítě není jen rozmar na chvilku, to je v prvé řadě starost, odříkání a doživotní závazek.. A pečení holubi nikde do úst nepadají, to je panečku překvapení.. Tak vítej v reálném světě..! Přeju hodně sil! A opravdu to nemyslím zle, naopak.

blahova_andrea
10. zář 2015

@michalka_n ano, odpovědi už jsi dostala. vše soudně, jinak sociálku nezajímáš. nepíšeš, jestli se jako rozejdete a budete žít každý na svou pěst jinde a on bude jen na dítě platit, nebo zda spolu budete jen na dálku (spousta rodin má tatínka v zahraničí, ať už jako vojáka na misi nebo dělníka na stavbě). to ale není důvod žádat o dávky. otec je a pokud funguje, tak je jedno, že ho vidíte jednou za měsíc, nebo jednou za půl roku. on by vám měl posílat peníze. pokud vás miluje a vztah tak nějak budete držet i na dálku do německa, tak mi přijde logické, že ti bude pomáhat s nájmem i vším ostatním a když bude mít čas, bude za vámi jezdit. pokud se rozejdete a bude žít trvale v německu a ty tady sama s dítětem, tak je potřeba fakt vše soudně, aby jsi dokázala, že otec s vámi prostě nežije a nefunguje 😉

blahova_andrea
10. zář 2015

@pavlapav taky bych se nebála, že zrovna v praze si chlap nenajde do prosince práci 😅 no a pokud ne, tak je to jak psaly holky...je moc faktorů, které rozhodují o tom zda něco a případně kolik vám stát přispěje 😉 záleží na výši tvé mateřské a taky na tom jak a kde bydlíte

tulipanecek
12. zář 2015

@j.a.n.i To neni pravda...pokud na sociálce sepíše papír o vyřazení otce z společně posuzovaných osob,tak ji berou jako samoživitelku...Musí buď přijít s otcem a ten podepíše papír,že spolu nežijete nebo dva svědci,kteří to dosvědčí a bud se počítat jen tvůj příjem...hypotéka ale nikoho zajímat nebude...jen měsíční náklady na bydlení...Osobní zkušenost s přídavkem na bydlení a co se týče společně posuzovaných osob jsem si to minulý týden zjišťovala 🙂

j.a.n.i
12. zář 2015

@tulipanecek Na příspěvek na bydlení se počítají ti co tam mají trvalé bydliště... pokud ho tam nemá, tak nikoho nezajímá.

tulipanecek
12. zář 2015

@j.a.n.i má byt v osobním vlastnictví,tak předpokládám,že tam má trvalé bydliště 🙂