Nezvládám odloučení. Není možné místo ve školce třeba platit a mít dítě ještě ten rok doma?

Zodpovězené
5. říj 2021

Dobrý den,

syn nastoupil v září do školky, jsou mu čerstvé 3 roky. První dny dobré, pak byla nemoc a teď strašně pláče, kdykoliv ho tam dám, změnil se i v chování doma, chce být všude se mnou. Já jsem ho tam přihlásila v dobrém úmyslu, aby byl mezi dětmi, nemusím teď do práce a jsem doma. Ale cítím, že bych byla radši, kdyby jsme byli doma spolu. Jen mi je zase líto to místo pustit. Příští rok už to může být třeba lepší, když bude Martínek zase starší.

Není možné místo ve školce třeba platit a mít dítě ještě ten rok doma?

Děkuji

Hezký den,

je moc fajn, že vnímáš, co tvůj klouček potřebuje a chceš tam pro něj být. Věřím, že je to moc důležité a když máš prostor být doma, tak je to jednoduše paráda.

Co se týče místa ve školce, asi ideálně si promluvit s danou školkou, ale v podsatě by to mělo být v pořádku. My jsme tak měli školku, že tam asi 3-4 měsíce taky nechodil a pak jen třeba jednou za týden a tak. Uvidíte, třeba tomu dáte taky pauzu a změní se to. Můžete vyzkoušet třeba za 2-3 měsíce 🙂.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů