Řeč ročního dítěte. Nemyslíte, že je to zbytečné v tak raném věku někam chodit?

Zodpovězené
24. bře 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. Mám ročního kluka a narodil se dřív o 2 měsíce (nedonošený) a doktorka v neonatologii nás posílá na logopedii, že ještě nemluví.

Nemyslíte, že je to zbytečné v tak raném věku někam chodit?

Některé dítě nemluví ani ve 3 letech.

Děkuji

Hezký den, milá maminko,

přiznávám, že mi to přijde brzy, ale v žádném případě nejsem odborník v této oblasti nedonošených dětiček. Zkusila bych se zkontaktovat s dalším lékařem z neonatologie. Popsala bych situaci, nemusíte říkat, že to říkala ta a ta doktorka, ale jen jako Vaše otázka, že má rok a nemluví, jestli je třeba s tím něco dělat.

Držím palečky a užívejte si kloučka. 🥰

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů