Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Školka - nestihla jsem zápis. Vezmou mi teď děti vůbec někam?

Zodpovězené
24. kvě 2021

Dobrý den,

cítím se teď jako nezodpovědná maminka. Stáhla jsem si zápisy do školky, šla k doktorce pro potvrzení a mezitím jsem se stěhovala do nového bytu, kde budu s dětmi sama, renovuju ho, aby byl obyvatelný, ale ta hlavní věc. Pořád jsem v hlavě měla, že se podávají přihlášky do 25. května. Tak jsem měla čas (byla jsem v pohodě). A najednou, když si to vše chystám zjistím, že jsem to nestihla. Mám dvojčata, 3 roky a dva týdny po termínu.

Co mám teď dělat? Vezmou mi je vůbec někam?

Mám ze sebe hrozný pocit... V létě musím nastoupit do práce.

Děkuji

Hezký večer,

naprosto Ti rozumím, že jsi z toho zjištění vykolejená a cítíš se hrozně.
Nic není tak horké, jako když se to uvaří. Určitě zkus hned zítra do školky zavolat, vysvětlit, co se stalo a zda by bylo možno děti přihlásit. Hooooodně záleží na tom, jak to ve školce (školkách) u Vás ve městě je s kapacitou. U nás máme školky, kde Ti vezmou děti i během školního roku, protože nejsou plné, a pak jsou školky, které během zápisu musí některé odmítnout.

Věřím, že se místečka pro Tvoje dítka najdou. Vím, že to může být teď trochu náročné, ale zkus od toho trochu odstoupit a vzít to jako fakt. Ano, zapomněla jsem je přihlásit, co teď s tím? Ano, zítra zavolám a zjistím všechny informace. Nemá cenu se tím stresovat a vyčítat si to, tím to stejně nezměníš. Tím, že nebudeš tomu dávat negativní energii, ale jen to vnímat jako fakt, můžeš pomoci tomu, že se to bude vyvíjet přesně tak, jak je to potřeba.

Držím palečky. Kdyby cokoli, napiš, jsem tady. 🙂


Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů