Tchyně zakazuje 3měsíčnímu miminku si cucat ručičku. Je k tomu nějaký opodstatněný důvod, proč?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

jsou nějaké důvody, proč je naprostý nesmysl, aby tchyně zakazovala mému 3měsíčnímu synovi si cumlat ručičky?

Ráda bych, aby to viděla napsané i od někoho jiného. Přijde mi to jako stejný nesmysl, jako kdyby mu chtěla zakazovat kadit do plínky ... 🤦🏻‍♀️

Děkuji

Hezký den, milá,

ano, je to úplně běžný vývoj dítěte. První důvod je to, že objevuje vše kolem, tedy i své tělo. Zkoumá a to je dobrý znak, protože se jeho vývoj posouvá. Druhá věc může být, že už se mu klubou zoubky (třeba nejdou vidět a dlouho ještě možná nebudou), ale pod povrchem už být mohou, a ručičkou si dásně masíruje.

Tchyni řekněte, že se nemusí bát 🙂. Samozřejmě hlídejte, aby si nestrkal do pusy třeba ruce od hlíny :D

Mějte krásný den.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů