Jaký je Váš názor na podání vitamínu K u novorozenců?

Zodpovězené
9. led 2021

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je podání vitamínu K u novorozenců nutná?

Jaká jsou rizika v případě, že bychom odmítli?

Děkuji za informace.

Dobrý den,

vitamín K se podává u novorozených dětí jako prevence možného krvácení. Je třeba však zvážit, zda se má vitamín K podávat u všech dětí rutinně. Určitě je doporučena aplikace vitamínu K u dětí s hemoragickou poruchou, u dětí po traumatickém porodu....Možné nevýhody a rizika podání vitamínu K u novorozených dětí jsou dobře popsány na tomto odkazu- https://jemnezrozeni.cz/2017/09/22/vitamin-k-al...

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová