Krvácení na začátku těhotenství, svědění pochvy a okolí. Musím ihned k lékaři?

Zodpovězené
16. bře 2019

Dobrý den,

jsem těhotná, cca v 10. - 12. týdnu. U lékaře jsem ještě nebyla, jsem objednaná za týden. Posledních několik dní mě trápí svědění pochvy a okolí - snažila jsem se to zahnat kokosovým olejem s pár kapkami teatree, zatím to moc nepomáhá. Dnes jsem lehce krvácela - malé množství světle růžové krve. Vím, že to může být důsledek překrvené sliznice, ale stejně mě to trochu vyděsilo.
Měla jsem v plánu nechat těhotenství co nejpřirozenější průběh, nenechávat se vnitřně vyšetřovat atd. Můj lékař má ambulanci jen jeden den v týdnu (za 6 dní) a k jinému se mi vůbec nechce.

Co byste mi doporučila na léčení infekce? A myslíte, že stačí počkat týden na ambulanci svého lékaře? Myslíte, že je nutné se v případě krvácení nechat vaginálně vyšetřit?

Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

pokud se jedná o mykotický zánět, můžete si dělat oplachy vody s octem, udělat si čípky z aloe vera nebo ze zeleného jílu a přidat do něj stroužek česneku a na noc zavádět do pochvy, receptur je vícero. Každopádně je nutná celková terapie s dodržováním diety bez cukru a mouky, nosit bavlněné prádlo, nenosit těsné neprodyšné oblečení, atd... Krvácení může být způsobeno i zánětem nebo ještě setrvačností menstruačního cyklu.
S vaginálním vyšetřením bych v této chvíli byla opatrná. Pokud vám nezaberou přírodní prostředky, pak je vhodné udělat stěr z pochvy a určit, o jaký zánět se jedná.

Držím vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová