Lehce růžový výtok v těhotenství. Pohyby cítím, nic mě nebolí, nesvědí. Je to běžné?

Zodpovězené
28. kvě 2019

Dobrý den,

jsem 34tt. Mám světle hnědý výtok, po ránu takový lehce do růžova. Nic mě nebolí ani nesvědí. Je to normální? Pohyby cítím normálně.

Děkuji

Mnoho žen má v těhotenství silnější výtok. Tento výtok je způsoben hormonálně a má ochrannou funkci. Na konsi těhotenství může být výtok s příměsí krve, tzv. špinění, protože se hrdlo děložní hormonálně připravuje ke zrácení a otevření. Pokud by byla přítomna jasně červnaé krev, pak to může značit závažnou komplikaci a v tomto případě doporučuji ihned odjet do porodnice.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová