34tt minimální pohyby plodu a nevolnost a žluto-růžový výtok

lucinka255
28. bře 2019

Ahoj,mam takovy dotaz jsem ve 34tt a uz 3den citim pohyby jen minimálně,navic me zacali trapit rano nevolnosti,a obcas mam vytok jednou bili,jednou vodu a dnes naruzoveli se zlutym.je to narazove,a casto citim v brise takove jemne skubani a zachvili to zase prejde.Na kontrolu jdu zítra 29.5.myslite ze mam jet na pohotovost?nebo pockat do zitra.Dekuji

gruyerre
28. bře 2019

@lucinka255 Určitě jeď na pohotovost. Máš jet kdykoliv se ti něco nezdá, lepší zbytečně, než si pak celý život vyčítat. Miminko může mít problémy a potřebovat ven. Nebo ti řeknou, že je všechno dobré a ty budeš aspoň v klidu. Neotalej a hned jeď.

mamakubatom
28. bře 2019

@lucinka255 Také bych hned jela. Raději 100x zbytečně. Držím pěstičky.🙂

aleenka1234
28. bře 2019

Určitě si zajdi na pohotovost.

saji
28. bře 2019

Jela bych 100% a na nic bych necekala

zelenaesmolda
28. bře 2019

@lucinka255 nikam nejezdi,tady na MK dostanes kompletni diagnozu

calvac
28. bře 2019

@lucinka255 Radeji jed na pohotovost hned. Nikdy nevis.

merope
28. bře 2019

Teda podle toho, co popisuješ, jsi už měla být v nemocnici dávno a mít za sebou půlku kortikoidů. Resp. teda komplexní diagnózu ti nedám 🙂, ale doporučuji si vzít jednu vložku, tu nechat nasáknout tím "výtokem" a ověřit, že to není plodová voda - můj tip je, že ti prostě odtíká plodovka a kdo ví, zda už tam není i infekce.

Pokud jsi ještě do nemocnice neodjela, tak doporučuji si s sebou rovnou vzít věci k hospitalizaci (nebo je aspoň doma nachystat).

BTW kortikoidy pro dozrání plic miminka jsou 4 injekce po 12 hodinách a po poslední je ideál čekat 48 hodin (nejméně však 24) než se přistupuje k porodu - tzn. potřebuješ minimálně ještě 3 celé dny a pokud začíná být infikovaná plodovka, může to být problém. Ve 34tt jsou ty kortikoidy opravdu moc potřeba (my je stihli ve 33tt těsně a kluk měl asi 2 hodiny CPAP a pak dýchal úplně sám).

lucinka255
autor
28. bře 2019

Nakonec jsem nikam nejela malá se rozkopala,a ty vytoky nemam porad jen obcas tak to k tomu asi patří volala jsem na pohotovost tam mi rekli ze pokud neodteka pravidelne vicekrat za den muzu pockat do zitra zitra jed hned rano na poradnu tak mu to reknu.ale myslim si ze zavrena jsem na 100západu 🙂

makronka222
28. bře 2019

No 3 dny takovy zmeny bych asi nenechala jen tak. Po telefonu nejaky info je pekny, ale jit si mohla minimalne za svym gyndarem...

zelenaesmolda
29. bře 2019

@makronka222 proc by to delala,tady ji vsichni reknou co ji je :D

tinkad29
6. lis 2019

@lucinka255 ahoj, můžu se zeptat jak jsi dopadla? Byla to plodovka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru