Měření cervikometrie. Mohla být odchylka ve velikosti čípku způsobena měřením jiné osoby?

Zodpovězené
14. srp 2023

Dobrý den,

jsem těhotná ve 27. tt. V úterý mi můj obvodní gynekolog nanaměřil děložní čípek 42 mm. Za dva dny jsem kvůli nadměrnému výtoky navštívila pohotovost, kde mi též přemeřili čípek, ale čípek podle nich měl 30 mm, měřila ho porodní asistentka, kde jí jen lékařka radila a případně poupravovala sondu.

Mohla být tato odchylka způsobena měřením jiné osoby?

Žádné tvrdnutí ani bolesti jsem po dobu dnů mezi měřením neměla.

Předem děkuji za odpověď.

L.V.

Dobrý den,

s velkou pravděpodobností se opravdu jedná o odchylku v měření...

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová