Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenská cukrovka a odchylky glukometru

xnikax1
27. říj 2016

Ahoj holky, které z Vás se měří glukometrem, stalo se Vám někdy, že jste si naměřili velkou hodnotu a po přeměření Vám vyšla úplně jiná? Dnes hodinu po snídani 8,2 zdálo se mi to divné tak jsem po 15 minutách premerila na 6,3. Může to být tim, že glukometr nefunguje správně? Nebo jsem udělala nějakou chybu při měření? Děkuji 😉

hvezdickaf
29. črc 2017

Ahoj, vím, že Tvůj příspěvek již asi není aktuální, ale mám stejný problém a chtěla bych vědět jak to u Tebe nakonec bylo. Nebo jestli má někdo jiný stejný problém v současnosti...

aguaverde
29. črc 2017

@hvezdickaf mám dojem, že se nemá znovu přeměřovat protože to pak glukometr nepobírá....

kasparka1
29. črc 2017

@hvezdickaf já se ráno měřila a lačná 6,1 a změřila jsem se asi za dvě minuty znovu a 5,4 .

hvezdickaf
31. črc 2017

Děkuji za odpovědi, zkusila jsem se přeměřit jednou okamžitě, rozdíl byl velký (1.3) a jindy zas asi po 5min. kdy jsem mezi tím nic nejedla a nedělala a rozdíl byl též kolem (1.1) To znamená, že glukometr zvládne měřit pouze jednou za hodinu spráně?

keksikova1
31. črc 2017

Glukometry mají povolenou odchylku az 20% hodnoty nahoru i dolu! Z jedné hodnoty nelze nic usuzovat,proto není doporucovany měřit znovu,je to zbytečný,ale chápu to..

margrethe5656
31. črc 2017

Ahoj děvčátka, jsem diabetička od 6ti let a s glukometry mám zkušenosti. Nějaká odchylka tam bývá vždycky a s tou je potřeba počítat, ale určitě by neměla být větší než +-0,5. V současné době se měřím glukometrem a jsem napojena ještě na senzor, který mi nepřetržitě měří glykémii z podkoží, přičemž glukometr se považuje za ten spolehlivější a přesnější, takže mi přijde nemožné, že by glukometr takhle měřil špatně. Samozřejmě individuální rozdíly mezi jednotlivými přístroji být mohou vždy - nevím, jakými glukometry se měříte. Rozdíly mezi jednotlivými měřeními můžou být dané buď tím, že vám rychle klesá/stoupá glykémie, nikdy se hladina nedrží úplně neměnná, protože na ní mají vliv kromě jídla a pohybu vliv i stres, hormony a další věci, které neovlivníte ničím. Někdy s mi také stane, že mi na prstu, ze kterého odebírám krev zůstane stopa nějakého jídla (špatně umyté ruce) a glykémie je pak zkreslená, a to klidně i o 3 - 4 mmnol/l. Pokud máte pochybnosti, že glukometr neměří dobře, umyjte si pečlivě ruce a změřte se znovu ihned, za pět minut už může být glykémie jiná =).

Sem začni psát odpověď...

Odešli