Možnost druhého CS. Je možné si ho na "přání" nějak zařídit?

Zodpovězené
19. srp 2020

Dobrý den,

můj dotaz je ohledně druhého císařskeho řezu. Ve zkratce....první těhotenství probíhalo v pořádku, koupila jsem si aniball, jedla lněné semínko, masírovala si hráz, prováděla napářky, které by měly pomoci u porodu. Nakonec jsem rodila 28 hodin, po 2 kapačkách oxytocinu se nic nedělo..bolesti šílené. Podstoupila jsem akutní císařský řez. Diag: asynklitismus.

Jizva se hojila dobře, ta uvnitř se hojila více jak 1,5 roku. Proto se Vás chci zeptat, zda je možné si na "přání" druhý císařský řez nějak zařídit, poněvadž takovou hrůzu už opravdu nechci zažít.

Chápu, že nejlepší je vaginální porod, jak pro matku tak pro dítě, ale já nechci riskovat a čekat dalších xx hodin, zda se to povede a nakonec být úplně vyřízená jak kontrakcemi, tak následně císařem, který by mohl nastat.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

císařský řez na přání není lege artis praktika, tedy není to doporučovaný postup. Císařský řez je náročná operace, která skýtá spoustu možných zdravotních komplikací. Možnosti vedení porodu je vhodné probrat přímo s danou porodnicí, kde máte v plánu rodit.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová