Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mohu si zažádat o císařský řez?

simanov
26. črc 2020

Dobrý den, poprosím o radu..První těhotenstvi bylo v pořádku,bez komplikací.Jako pomůcku k nácviku porodu jsem si koupila anniball a cvičila s ním.Plodova voda začala odtikat v termínu,avšak po 28hodinach kontrakci, 2 vyvolavacich kapačkách oxytocinu mi udělali dr.akutni cisarsky řez... diagnoza asynklitismus.....Byla jsem absolutně hotová,jak po fyzický stránce,tak po psychický..Na porod jsem se připravovala s tím,že to bude bolet,ale že to zvládnu jako ostatní ženy a budu mít zdravé miminko....Malá byla v pořádku,jen hlavičku jak šiška....Pak otok splasknul..Proto můj dotaz zní,mám právo chtít druhý porod císařským řezem?Vím,že klasický vaginální je lepší pro obě dvě strany,ale příště už mám velký starých.....😰Jsem v 25.tt...Ptala jsem se svého gynekologa, řekl,že vaginální porod je nejlepší a že až kdyby byly komplikace mi udělají císař...Ale jak dlouho bych zase mohla čekat.................

mona91
26. črc 2020

@simanov řekla bych ze je to porodnice od porodnice lékař od lékaře. Zkusila bych se domluvit přímo tam kde budete rodit. Jasné ze normalni porod je nejlepší, cisar je velká brisni operace už jen kvůli srustum a rekonvalescenci a to je jedno z menších ale o rizicích jistě víte. Strach chápu, ale každé tehu je jiné, každý porod muže byt úplně jiný 🤷‍♀️ Já mám taky sekci a jsem znova tehu a doufám ze budu rodit normálně, měla jsem velký krevní ztráty a fakt jsem si fyzicky sáhla na dno... ale já měla akutni sekci kvůli malému ze mi přestala fungovat placenta🤷‍♀️

simanov
autor
26. črc 2020

@mona91 děkuji za odpověď....Kdoví jak to bude...držím Vám palce

lachtanice86
26. črc 2020

@simanov pokud je těhotenství ok, není pro řez z fyziologickeho hlediska důvod. Vyžádat si ho, no nevím. U nas ve městě se to potutelne dělá, ale musíš si to zaplatit (načerno),kdyz k tomu není zdravotní duvod, ale třeba by si to mohla zkusit pred psychiatra. Že máš extrémní strach ale zaae by to chtělo k němu docházet, třeba by to pak doporučil

johanka111
26. črc 2020

Po 1.cisarskem rezu spousta lekaru bez jine indikace svoli k cis.rezu.Moje kamaradky to tak mely.Kdyz mu reknete vase obavy...Jinak se da samozrejme simulovat bolest v jizve🙂

jjasmina
26. črc 2020

U nás pokud není závazný důvod, tak se císař nedělá

lolam10
26. črc 2020

Mně dali vybrat po 1.cs v podoli a nebyl s tim vubec problem.je rozdíl chtit 1.cs ale u dalších uz je stejne nižší sance ze to nakonec dopadne prirozene...Jinak vas chapu.ja taky po zkušenostech jsem ráda že me ceka cs(3.)a usetrim si stresy jak to celé dopadne(minule jsem do poslední hodiny nevedela jak to bude a to bylo peklo)

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendes
26. črc 2020

Podruhé se mě doktor při příjmu ptal, jak chci rodit. První porod byl akutní sekcí.

kridav
27. črc 2020

Mám za sebou 3 porody, jeden vyvoláváný, ale normální. Druhý začal sám, ale kvůli nepostupovani skončil císařem, a třetí byl naplánovaný císař, protože jizva byla hodně slabá, a předpovídali, že syn bude velký. Ale kdy to šlo vrátit, chtěla bych všechny porody přirozeně. Nejde tak o tu bolest po tom, to jsem snašela v pohodě, ale prostě mi tam chybí ta přirozenost. Ale vím, že to tak prostě mělo být.
Kdybych nemusela, tak bych dobrovolně do císaře nešla. A to jsem si u dcery vytrpěla dost, když jsem jí rodila normálně.

miba10
27. črc 2020

@simanov dr císaře dělat nechtějí, pokud k tomu není závažný důvod nebo pokud u porodu nejsou komplikace. I po 1.cisari můžeš rodit vaginalne

levandule_k
27. črc 2020

@miba10 co znám z doslechu, tak po 1. císaři rodily u dalšího dítěte spíš císařem...

miba10
27. črc 2020

@levandule_k záleží na diagnóze. Já znám holky co po císaři rodily normálně.

levandule_k
27. črc 2020

@miba10 Tak to je dobře, že měly možnost rodit normálně 🙂

mourovatakocka
27. črc 2020

@simanov Tvému strachu rozumím a nedivím se ti. Zkus se domluvit přímo v porodnici, vysvětli, že po prvním porodu máš velký strach a uvidíš, co ti navrhnou. Třeba bude vše probíhat v pořádku, každý porod může být jiný a pak se budeš smát, jak prošel prcek hladce 😄

vendes
27. črc 2020

Po císaři by se mělo vyvolávat velmi opatrně a stejně tak je to s aplikací umělého oxytocinu. Jinak pro srovnání, hojení po porodu spodem s velkým nástřihem je pořád lepší a rychlejší než po císaři.

miba10
27. črc 2020

@levandule_k to ano. Hele, jak píšou holky, každý porod je jiný. Zvládneš to. Hlavně se neboj. Je to i o tom, jak si to nastavís v hlavě 😉moc držím palce, aby vše proběhlo v pořádku

Sem začni psát odpověď...

Odešli