Musím opět na císaře?

Zodpovězené
14. únor 2022

Dobrý den,

prosím o Váš názor na mou situaci.

Mám dvě děti narozené spontánně vaginální cestou, a třetí předčasně narozené ve 29.tt akutní sekcí pro abrupci placenty (v roce 2014). Sekce horizontalním rozsáhlým řezem (v místě řezu byla placenta, tak se jí museli prý vyhnout) a ve spinální anestezii. Rekonvalescence po CS byla pomalá a velmi bolestivá. Další miminko jsme již neplánovali, ale osud tomu chtěl jinak a nyní jsem ve 20tt s Bi-bi dvojčátky.

Můj dotaz zní: Je nějaká pravděpodobnost, že za podmínky, že nebude bolet jizva a miminka budou ve vhodné poloze, rodit vaginálně, nebo musím opět na sekci?

Má gynekoložka bere jako hotovou věc, že budu rodit opět sekcí, ale po velmi nepříjemné zkušenosti, kdy jsem byla schopná se postarat o miminko až po 3 týdnech, bych se ráda tomuto "zážitku" vyhnula.

Otázka druhá zní: Jak zjistit, které porodnice jsou k této možnosti otevřené a které striktně po jednom CS jdou opět do CS - telefonicky, emailem?

Samozřejmě záleží, jak se vše vyvine, ale pro přirozený porod jsem ochotná udělat opravdu hodně.

Děkuji

Dobrý den,

porod dvojčat je možný i po císařském řezu, je však vhodné najít pracoviště, kde s normálními porody dvojčat mají zkušenosti. Konkrétně se jedná o porodnici ve Vyškově.

Držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová