Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Placenta v DDS přes jizvu po prvním CS

pumiicka
19. led 2018

Chtěla bych se zeptat , zda někdo podstoupil CS z důvodu placenta preavia , která překrývá starou jizvu po předchozím CS. Plod příčně , někdy šikmo.
Mé otázky : řeže se v miístě staré jizvy do placenty ? Dělá se CS při spinální anestezii a nebo celkové ? Je zde ještě riziko , že placenta může být vrostlá. Zatím to ale na UTZ vypadá , že není , ale těžko se to pozná,
Děkuji za jakékoli informace

zabec
29. led 2018

Nemam primo zkusenost s tim, co pises. Teprve me ceka CS z duvodu placenty praevii, ale rikali, ze rezat pres/do placenty nejde, ze se ji musi nejakym zpusobem vyhnout. No zeptej se urcite v porodnici, tam Ti daji nejpresnejsi info.

nc30
29. led 2018

Zda spinal nebo celkovka je na zvyklosti pracoviště.Pokud jde o plánovaný výkon bývá to spíš spinál. Pokud to dovolí,tak se řeže v místě jizvy (nevím kolikátý jste tt,ale ono se to vcelku posouvá),takze sance,ze se placenta vysune vys urcite je😉No a pokud jdete na sekci a melo by byt podezreni na placenta praevia (acretta)-tak vsechny moznosti a rizika si nechte vysvetlit od lekaru🙂

martavy
29. led 2018

Ja mela vcestnou placentu,ale jen marginalis..Od 21.tt neschopenka...placentase vytahla nad branku v 37 tt..o 2 cm nad branku,rodila jsem prirozene.

pumiicka
autor
29. led 2018

Děkuji za odpovědi. Doktor řekl, že budou řezat přes placentu, je to sice složitější zákrok který musí být proveden rychle kvůli ztrátě krve, ale že to umí. Tak snad se placenta trochu ještě vytáhne a nebudou muset řezat do placenty. Jsem ve 35tt. Placenta na přední stěně na okraji branky a na zadní stěně druhá placenta se stejným nálezem. Ve 29tt placenta 2cm od okraje, takže se posunula dolů. Nemám proto vysvětlení, spíš by měla jít nahoru..

Sem začni psát odpověď...

Odešli