Může čaj z maliníku ovlivnit poslíčky?

Zodpovězené
4. črc 2019

Dobrý den,

jdu si pro radu nebo spíše názor.

Dnes jsem 39tt. a už od minulého týdne jsem začala pít čaj z maliníku. V neděli večer mi odtekla hlenová zátka a do rána jsem měla nepravidelné poslíčky po 30 min až po 5 minutách, ale intenzita bolesti se nezvyšovala, ale myslela jsem si, že už to jsou ty pravé kontrakce, ale byli to jenom poslíčci.

Od té doby mám nesnesitelné tvrdnutí břicha a křeče v břiše vystřelující do zad v nepravidelných intervalech. Po vag.vyš. prý čípek už nemám, ale zatím to nevypadá na porod, ale spíše jsem zaznamenala, že když ten čaj z maliníku nepiju, že ty poslíčci nebo to tvrdnutí není tak hrozné (pěkně to rozdýchám), ale když ten čaj piju, tak je to nesnesitelná bolest, že mi ani teplá sprcha nepomůže a ani spát nemůžu.

Proto mě zajímá, jestli ten čaj na to může mít nějaký vliv? Nebo jaký vliv má mít vlastně pití maliníku na porod? Nebo jestli to jsou jenom moje domněnky...

Děkuji!

Dobrý den,

maliník působí na hladké svalstvo dělohy a usnadňuje tak děložní práci a může kontrakce vyvolávat. Takže ano, vaše děloha může reagovat na maliník tak, že dochází k tonizacím dělohy. Což není na škodu, protože se tak připravují vaše porodní cesty k porodu.

Přeji vám pohodový porod.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová